Вчені створили робота, який перетворює музику в скульптури Автор: lesya · Опубліковано: 23.02.2012 21:19 · Розділ: Нові технології

Нещодавно група дослідників представила світові свій новий революційний винахід – робота, який може перетворювати музику в… скульптури. Дослідження проходили за підтримки спеціалістів двох компаній - інженерів, програмістів, дизайнерів та одного скрипаля. Останній, до речі, створив цілих п'ять музичних творів спеціально для проекту. Саме ці твори робот згодом і перетворив у віск.

Творці проекту Герман Вейзінгер, спеціалісти студій NAND і MADE in Berlin назвали своє дітище Valse Automatique. Проект передбачає використання промислового робота KUKA, який створює скульптури з воску на основі музики, яку грає скрипаль Мігель "Мікі" Кікінж.

Робот відображає музику в воску
Робот відображає музику в воску

Суть проекту полягає в наступному: скрипаль грає оригінальний вальс, а робот, прослухавши музику, аналізує почуте, створюючи на її основі воскові скульптури в реальному часі. Далі KUKA завершує роботу, використовуючи спеціальну пальник. Зауважимо також, що кожного разу робот створює унікальні скульптури. Так, рухи робота змінюються в залежності від характеру музики. Робот дуже тонко реагує на кожну музичну фразу, тому у випадку живого виконання візуалізація одного й того ж твору може в деталях відрізнятися.

"Наш проект – це створений набір унікальних правил, які працюють в контексті процесу абстракції, що дозволяє створювати повністю унікальні скульптури", - розповів Стефан Тіль, представник студії NAND. Стефан був відповідальним за велику частину програмного забезпечення, яке дозволяє KUKA інтерпретувати музику. "Робот дозволяє нам бачити об'єкти не в якості абстракції, а як певні перетворення та візуалізації".

За словами спеціалістів, у їхнього проекту велике майбутнє. Адже такий робот з часом зможе створювати об'єкти, які стануть відображенням та матеріальним втіленням найзнаменитіших творів світових класиків.

Джерело: http://infuture.ru http://trendymen.ru/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.