Кенійські чоловіки страждають від домашнього насильства Автор: lesya · Опубліковано: 22.02.2012 18:52 · Розділ: Події у світі

Цими днями представники організації "Маенделео Йа Ванауме", що в перекладі означає "Прогрес для чоловіків", закликали до проведення шестиденного страйку з метою залучення уваги громадськості до різкого зростання кількості випадків домашнього насильства з боку кенійських жінок.

Так, за даними працівників правоохоронних органів, лише в минулому році в провінціях Найробі та Центральна, населення яких складає 7 млн осіб, жертвами домашнього насильства стали 460.000 чоловіків.

За даними служби новин ВВС, в рамках цієї акції протесту чоловіки протягом тижня відмовлятимуться брати участь в домашніх трапезах. Натомість кенійські представники сильної статі зобов’язуватимуться харчуватися за межами дому та ділитимуться один з одним досвідом отриманих в лоні сім'ї душевних травм.

За словами правозахисників, уряд країни не віднісся з належною серйозністю до проблеми насильства в сім’ї стосовно чоловіків, однак вони сподіваються, що така вельми своєрідна акція протесту все-таки приверне увагу чиновників до цього питання.

Лідер "Маенделео Йа Ванауме", організації, яка виступає на захист прав чоловіків, дав інтерв'ю програмі Network Africa телеканалу ВВС, заявивши, що заклик до загальнонаціонального бойкоту жінок покликаний протистояти практиці побиття чоловіків та психологічному насильству стосовно подружжя.

У виданні також пояснюється, що, за традицією, в Кенії приготування їжі – справа жіноча, а споконвічні культурні традиції вимагають того, щоб чоловіки харчувалися вдома, демонструючи таким чином свою прихильність та повагу як до дому, так і до рідних.

Представники організації "Маенделео Йа Ванауме" в рамках акції намагаються навчити також представників сильної статі відкрито говорити про свої проблеми, в тім числі й про насильство в сім'ї - не остерігаючись того, що такий крок громадськість розцінить як негідну чоловіків слабкість.

До речі, за словами експертів, насильство з боку жінок стало побічним результатом їхньої економічної незалежності - після того, як уряд країни доклав чимало зусиль для підвищення статусу жінок у суспільстві.

Джерело: http://www.newsru.co.il

Інші новини розділу