Програма для видалення людей з фотографій Автор: lesya · Опубліковано: 21.02.2012 14:38 · Розділ: Нові технології

Цими днями спеціалісти шведської компанії Scalado повідомили про розробку «нового революційного продукту» під назвою Remove, який стане першим у світі інноваційним ПЗ, призначеним для видалення об'єктів зі знімків на мобільних пристроях.

Програма працюватиме наступним чином: спершу вам слід буде зробити серію знімків на манер автоматної черги. Далі Remove порівнюватиме отримані фото, автоматично ідентифікуючи в кадрі рухомі об'єкти - пішоходів чи автомобілі, які проходять або ж проїжджають мимо. Далі програма пропонуватиме видалити ці об’єкти, але тільки після попереднього перегляду.

Програма видалятиме об'єкти, що рухаються
Програма видалятиме об'єкти, що рухаються

На даний час додаток, щоправда, перебуває на стадії прототипу, однак повнофункціональна версія програми повинна побачити світ 27 лютого на конференції Світового конгресу мобільної індустрії MWC, який відбудеться в Барселоні.

Зауважимо також, що Scalado Remove – це не перша програма такого типу. Головна особливість її в тому, що це насамперед мобільний додаток. А раніше вчені пропонували систему Tourist Remover та японську систему, яка могла видаляти з фотографії людей, що кліпають. Остання була розроблена Масахіде Канеко (Masahide Kaneko) та його колегами з Токійського університету електрокомунікацій (University of Electro- Communications - UEC).

Відомо, що люди, фотографуючись, кліпають, як правило через спалах, а японська система вирішує цю проблему.

За 0,5 секунди вона робить 15 кадрів. Далі комп'ютер швидко аналізує отримані фотографії, вишукуючи знімки з закритими очима та видаляючи їх, залишаючи фотографу тільки вдалі знімки.

Дослідники впевнені, що їхня система відшукає закриті очі навіть в межах фотографій 30 осіб та автоматично вибиратиме те зображення, на якому людей, які моргнули, буде найменше.

Канеко сподівається, що його ідея обов’язково сподобається виробникам камер. А експерти твердять, що програма є і справді логічним кроком, адже сучасні цифрові фотоапарати укомплектовані програмним забезпеченням для обробки зображень та потужними мікропроцесорами.

Джерело: http://www.membrana.ru/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.