Британська розвідка опублікувала досьє на Чарлі Чапліна Автор: lesya · Опубліковано: 21.02.2012 18:29 · Розділ: Цікаві факти

Цими днями британське агентство контррозвідки MI5 розсекретило досьє на знаменитого Чарлі Чапліна, якого свого часу підозрювали в підтримці комунізму. Наприкінці минулого тижня справа стала доступною для ознайомлення в Національному архіві Великобританії.

Свого часу відповідні спецслужби Лондона стежили за Чапліном на прохання ФБР: працівники американських спецслужб шукали матеріалів, які дозволили б заборонити коміку в'їзд у США. В першу чергу їх цікавили контакти Чапліна з СРСР та в цілому з європейськими комуністами.

В документах агентство контррозвідки MI5 цитує окремі "прокомуністичні" висловлювання Чапліна. Так, приміром, на початку 1940-х років він мав необережність зауважити, що нібито в комунізмі є багато хорошого. Окрім того, актора зловили на зв'язках з Айвором Монтегю (Ivor Montagu) – знаменитим кінокритиком і радянським шпигуном. Одного разу Монтегю відіслав Чапліну телеграму, у якій висловив жаль з приводу того, що не зміг зустрітися з коміком під час його візиту до Лондону.

На прохання співробітників ФБР британські агенти вияснили й деякі обставини з особистого життя Чапліна. Американці припустили, що актор народився не в Лондоні, як прийнято було вважати, а у Франції, при цьому його справжнє ім'я було Ізраїльо Торнштейн (Israel Thornstein). Ці відомості, втім, так і не підтвердилися.

В результаті стеження за Чапліном фахівці з MI5 дійшли висновку, що він не становить ніякої загрози для безпеки країни. Що ж стосується підозр з боку ФБР, то оприлюднені документи є свідченням "антикомуністичної параної" цього органу безпеки.

Щодо самого коміка, то він заперечував свою причетність до комуністичного підпілля на Заході. Та незважаючи на це, наприкінці 1952 року, коли актор відправився в Лондон на прем'єру свого фільму "Вогні рампи", глава ФБР Едгар Гувер домігся заборони на його повернення у США. З тих пір та до самої своєї смерті у 1977 році Чаплін мешкав у Швейцарії.

Джерело: http://lenta.ru/

Інші новини розділу