Чоловік без мозку продовжує дивувати вчених Автор: lesya · Опубліковано: 16.02.2012 17:31 · Розділ: Наука

Всі знають, що мозок є чи не найважливішим органом людини. І справді, саме він керує нашим тілом, відповідає за свідомість та емоції. Більше того, якщо заглибитися у філософський аспект цього питання, то, можливо, мозок це і є людина?.. Це твердження протягом тривалого часу підтримували майже всі вчені світу, але всьому приходить кінець. Так, порівняно недавно у правилі з'явилося виключення, яке змусило вчених ще раз оглянутися назад.

У життєрадісного мешканця США на ім'я Карлос Родрігес майже повністю відсутній мозок. У молодика немає лобових частин, та й взагалі його черепна коробка майже повністю спорожніла в результаті страшної автокатастрофи. Однак, як не дивно, окрім зовнішності, Родрігес нічим не відрізняється від інших здорових людей.

А дізнався світ про чоловіка з такою нестандартною зовнішністю цілком випадково. Одного разу молодик потрапив під підозру поліції в причетності до торгівлі наркотиками та зв’язках з проституцією. Його також підозрювали в пограбуванні.

Знімки Карлоса Родрігеса, в профіль та анфас, майже зразу були викладені на сайті СІЗО Miami-Dade County. Дуже швидко вони розповсюдилися в Інтернеті, опинившись в центрі дискусії з приводу їхньої автентичності.

Однак на користь того, що знімки справжні, і чоловік на ім’я Карлос Родрігес існує в реальності, говорить той факт, що вперше ці знімки було опубліковано саме на сайті Miami-Dade County. Більше того, прес-секретар із СІЗО Майамі-Дейд розповіла, що на власні очі бачила підозрюваного, коли його привозили в поліцейську дільницю. Однак за відсутності прямих доказів чоловіка без черепа відпустили.

До речі, історії відомі випадки існування людей без головного мозку. Так, в 16-му столітті, медики, які анатомували хлопчика, що помер через 3 роки після тяжкої травми черепа, обімліли: вони не побачили в черепі хлопчика мозку. А як він жив всі ці три роки? Вчені вважають, що в людини є так званий «черевний мозок». І справді, в шлунку та кишечнику людини близько 100 000 000 нервових клітин – це куди більше, ніж навіть у спинному мозку, приміром. Що ж стосується Родрігеса, то він абсолютно не змінився після того, як йому видалили більше 60% головного мозку. Не зазнали змін і пам'ять та когнітивні здібності молодика. Виникає справедливе запитання: чим тоді Карлос думає? Однак це питання залишається поки що без відповіді.

Джерело: http://skuky.net

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.