Як святкують День святого Валентина в різних країнах світу Автор: lesya · Опубліковано: 14.02.2012 13:51 · Розділ: Цікаві факти

Сьогодні світ відзначає День всіх закоханих. Однак святкові традиції Дня Святого Валентина, які сформувалися в Європі, у різних країнах відрізняються.

Так, приміром, у Франції традиційним подарунком у цей день є коштовності. І це свято тут – не лише для закоханих, а для всіх тих, кого люблять. Тому подарунки дарують бабусям, дідусям, друзям та просто знайомим. В середині минулого століття тут популярними були не традиційні валентинки, а любовні послання-чотиривірші.

Італійці дарують своїм коханим солодощі, а от у Німеччині традиції святкування Дня святого Валентина суттєво відрізняються від прийнятих у Європі. Мешканці цієї країни Валентина вважають покровителем психічно хворих, а не закоханих. Тому в цей день у Німеччині прикрашають червоними стрічками всі психіатричні лікарні та проводять спеціальні богослужіння в каплицях.

У Данії прийнято дарувати одне одному засушені білі квіти та «валентинки» без підпису.

В Англії з цим днем пов’язано безліч традицій. Діти тут ходять по хатах, співаючи пісеньок на кшталт наших колядок. За це їх пригощають солодощами та дають дрібні монети.

Окрім того, в Англії прийнято вітати ще й братів наших менших. А в середньовічній Англії прийнято було вибирати собі «Валентину». Молоді люди збиралися разом, писали на шматочках пергаменту імена дівчат, складали їх в шапку і тягнули жереб. Та дівчина, папірець з іменем якої витягував юнак, ставала його "Валентиною" на цілий рік. Він змушений був складати їй сонети, грати на лютні, супроводжувати всюди тощо. А ще тут прийнято було вдягати дітей як дорослих. Тут, як і у Франції, зі святом вітають всіх близьких, друзів чи домашніх улюбленців. А в Уельсі традиційно виготовляли дерев'яні "ложки любові" та дарували їх своїм коханим. Ложки прикрашали сердечками. Кожна ложка мала ключ та замкову щілину, ніби говорячи «ти знайшов ключ до мого серця».

Поляки в цей день прямують до Познанської метрополії, де, за легендою, покояться мощі святого Валентина. Паломництво до цієї метрополії допомагає полякам в любовних справах.

Американці люблять дарувати коханим цукерки у вигляді сердечка та червоні троянди. За статистикою, в цей день на американському континенті продається близько 20 000 троянд!

Цікавими та оригінальними є традиції святкування Дня Святого Валентина в Японії. Тут традиційно проводять захід під назвою «Найгучніше любовне визнання». Для цього попередньо споруджують спеціальний поміст, де всі бажаючі можуть повідати світові про свої почуття. Тому, кому вдасться вигукнути признання найголосніше, вручають приз.

Окрім того, в Японії подарунки дарують в основному чоловікам. Дівчата вручають шоколадки юнакам, з якими навіть просто знайомі. І хоча іноді складаються цілі списки тих, кого слід обдарувати, такі шоколадки коштують недорого.

Джерело: http://www.kosmetichka.ru

Інші новини розділу