У Данії збудували дзеркальний дім Автор: lesya · Опубліковано: 14.02.2012 11:13 · Розділ: Цікаві факти

Нещодавно на території найбільшого парку в Копенгагені – парку Феллед (Fælledparken) з'явилася доволі незвичайна та оригінальна будівля - дзеркальний будинок. Спорудженням незвичайної будівлі, з чотирьох боків декорованої дзеркалами з полірованої нержавіючої сталі, займалися спеціалісти студії дизайну та архітектури MLRP.

Оригінальна будівля отримала не надто оригінальну назву «Дзеркальний дім». В основі концепції цього дому лежить гра з перспективою, рефлексією та трансформацією, яка досягається завдяки дзеркальним панелям, здатним відображати оточуючий світ. Загальна площа «Дзеркального дому» становить 140 квадратних метрів.

На місці традиційно замкнутого фасаду будинок притягує погляди перехожих дзеркальними фронтонами, які створюють перехід між спорудою та ландшафтом. У цих фронтонах відображається навколишній світ, парк та, нарешті, дитячий майданчик.

Вікна та двері дому вбудовані в дерев'яний фасад з жалюзі, за якими ховаються вигнуті дзеркальні панелі. Вночі віконниці будівлі закриваються, і вона майже нічим не відрізняється від інших. Однак вдень дім красується дзеркалами, приваблюючи натовпи цікавих.

Архітекторам за допомогою простих засобів вдалося перетворити звичайну будівлю в дивну та унікальну споруду, гармонійно вписавши його в ландшафтну архітектуру відреставрованого нещодавно парку.

До речі, парк Феллед був створений у 1906 році ландшафтним архітектором Едвардом Глеселем та інженером О.К. Нобелем за підтримки адміністрації міста на громадській землі. На сьогоднішній день тут проводиться безліч концертів та фестивалів, Копенгагенський карнавал, перегони на історичних автомобілях та першотравневі демонстрації. За вхід до парку не доведеться платити.

Джерело: http://www.km.ru

Інші новини розділу