Папі Римському залишилося жити не більше року - на нього готують замах Автор: lesya · Опубліковано: 13.02.2012 14:55 · Розділ: Події у світі

Під час свого візиту до Китаю кардинал Паоло Ромео (Paolo Romeo), архієпископ сицилійського міста Палермо, шокував громадськість, завивши, що Папа римський повинен померти протягом найближчих 12-и місяців. Висловлювання кардинала прозвучало настільки впевнено, що ті люди, які були присутні на зустрічі (в тім числі й італійські бізнесмени та представники Китайської католицької церкви), були переконані, що мова йде про спробу вбивства Понтифіка. Коментарі настільки стурбували присутніх, що про них негайно повідомили Ватикану.

Неймовірні заяви кардинала були викладені в надсекретній доповіді, датованій 30-м грудня минулого року. Документ складався кардиналом Даріо Кастрільон Ойосом (Dario Castrillon Hoyos).

У Ватикані почалося розслідування заяв. До речі, доповідь була написана німецькою, мабуть, для того, щоб обмежити кількість людей у Ватикані, яким був би зрозумілий зміст документа в разі витоку інформації. У доповіді згадується «Mordkomplott» - замах на вбивство Бенедикта.

Наприкінці минулого тижня в італійскій газеті Il Fatto Quotidiano з’явилася стаття із заголовком «Змова проти Папи - він помре протягом наступних 12 місяців». У газеті була опублікована сторінка доповіді. «Під час своїх переговорів у Китаї Ромео говорив, що Бенедикт XVI помре протягом 12 місяців. Він говорив так впевнено, що люди, які все чули, з острахом вирішили, що ведеться розробка змови проти Папи», - йдеться у статті.

Однак прес-секретар Ватикану отець Федеріко Ломбарді (Federico Lombardi) назвав опубліковану статтю справжнісінькою «маячнею, яку ні в якому разі не можна сприймати всерйоз».

До речі, у Китаї кардинал Ромео назвав ім’я можливого наступника Бенедикта XVI. Ним може стати кардинал Анджело Скола (Angelo Scola), архієпископ міста Мілан. Кардинал також заявив, що Папа Бенедикт терпіти не може свого державного секретаря кардинала Тарчизіо Бертоне (Tarcisio Bertone).

Експерти вважають, що публікація документа може бути виявом боротьби за владу всередині адміністрації Ватикану з метою відставки Бертоне.

До речі, востаннє замах на життя Папи стався у 1981 році на площі святого Петра. Тоді Іоанн Павло II був серйозно поранений – у нього стріляли. Кулю випустив турок Махмета Алі-Агкі (Mehmet Ali Agca), діяльність якого пов’язують з існуванням таємної воєнізованої групи «Сірі вовки». Тоді, за окремими даними, спроба вбивства була ініційована КДБ та болгарськими спецслужбами у відповідь на підтримку Папою руху «Солідарність» у Польщі та за його критику комунізму.

Джерело: http://inosmi.ru/

Інші новини розділу