Судді, який виносив вирок Усамі бен Ладену, заборонили займатися професійною діяльністю Автор: lesya · Опубліковано: 10.02.2012 20:32 · Розділ: Кримінал

Судді Бальтасару Гарсону, відомому завдяки цілій низці гучних процесів, протягом 11 років заборонено займатися професійною діяльністю. Рішення виніс Верховний суд Іспанії.

Саме суддя Гарсон свого часу виносив вироки чилійському диктаторові Аугусто Піночету та лідеру Аль-Каїди Усамі бен Ладену. Окрім того, він був першим, хто в 2002 році визнав діяльність баскської терористичної організації ЕТА незаконною.

Дехто вважає, що всі обвинувачення сфабриковані (фото з сайту lenta.ru)
Дехто вважає, що всі обвинувачення сфабриковані (фото з сайту lenta.ru)

А тепер сам Гарсон потрапив під суд: його звинуватили в наданні дозволу на запис розмов адвокатів та їхніх клієнтів, учасників "справи Гуртеля".

Справу розслідував Гарсон, вона зачіпала інтереси високопоставлених чиновників Валенсії, в тім числі й колишнього віце-прем'єра автономного уряду Віктора Кампоса. Тут було створено корупційну мережу, яка з використанням адміністративних ресурсів автономії займалася відмиванням грошей, податковими зловживаннями та підкупами високопоставлених осіб.

У відповідь на звинувачення суддя Гарсон заявив, що санкцію на прослуховування телефонних розмов дали члени Вищого суду Мадрида.

До речі, це лише перший вердикт з трьох судів, які тривають у справі Гарсона.

Суд по іншій справі розпочався 24 січня. Гарсону пред’явили звинувачення у перевищенні суддівських повноважень під час розслідування злочинів, скоєних під час громадянської війни в Іспанії (1936-1939). Так, декілька років тому Гарсон порушив справу проти Франка та цілої низки інших покійних діячів диктатури. Власне, за це його й відсторонили від посади, віддавши під суд. Гарсона звинуватили в порушенні закону про амністію, прийнятого в 1977 році, упередженості та використанні службового становища у своїх ідеологічних цілях. Окрім того, йому інкримінували спроби створити напружену атмосферу в суспільстві.

А ще Гарсона звинувачують в отриманні хабарів за припинення розслідування проти банку Santander. Повідомляється, що на ім'я судді Santander перевів 302000 доларів.

Нагадаємо також, що в січні цього року в Мадриді відбулася акція на підтримку Гарсона. Її учасники доводили, що суддя став жертвою інтриг з боку тих, хто не може забути йому викриття гучних злочинів франкістського режиму та активну правозахисну діяльність. А сам суд вони називають "ганьбою іспанської демократії".

Джерело: http://korrespondent.net/

Інші новини розділу