Суперконтинент майбутнього утвориться на Північному полюсі Автор: lesya · Опубліковано: 09.02.2012 19:40 · Розділ: Наука

Вчені впевнені, що через 50-200 млн років всі існуючі сьогодні континенти стануть єдиним масивом, який розташовуватиметься в районі Північного полюса. Такого висновку в ході спеціального дослідження дійшли Росс Мітчелл з Єльського університету (США) разом з колегами. Вчені створили нову модель руху континентів.

Останній відомий сьогодні суперконтинент сформувався ще 300 млн років тому. Він називався тоді Пангея, а розташовувався на екваторі. Центр Пангеї знаходився в районі Західної Африки. До цього часу вчені, проводячи аналізи геології гірських ланцюгів планети, припускали, що наступний суперконтинент сформується або на тому самому місці, закривши собою Атлантичний океан, або ж з іншого боку земної кулі – на території сучасного Тихого океану.

Євразія та Америка утворять Амазію
Євразія та Америка утворять Амазію

Однак група вчених на чолі з Мітчеллом висунули кардинально іншу гіпотезу руху материків. Дослідники для встановлення руху древніх порід спершу проаналізували їхній магнетизм, заново вимірявши швидкість, з якою мантія переміщує континенти, які по ній пливуть. В результаті вони дійшли висновку, що серце наступного суперконтиненту, охрещеного Амазія (Америка + Євразія), розташовуватиметься приблизно на 90° на північ від центру Пангеї, тобто десь в Арктиці.

За гіпотезою, спершу повинні об'єднатися обидві Америки (Карибське море при цьому зникне з лиця Землі), які, рухаючись на північ, зіткнуться з Євразією, знищивши Північний Льодовитий океан. Австралія приєднається до них десь в районі Індії. А що ж станеться з Антарктидою, поки що незрозуміло.

Мітчелл пояснив свою гіпотезу. Виходить, що Пангея утворилася приблизно в 88° від попереднього суперконтиненту – Родінія, яка існувала близько мільярда років тому, а та в свою чергу утворилася в 87 ° від Нуни, що виникла приблизно 1,8-2 млрд років тому. Мітчелл вважає ці кути закономірністю. Коли суперконтинент розколюється на менші частини, тріщини утворюються приблизно в 90° від його центру. З плином часу саме цими краями нові континенти приєднуються один до одного. Більше того, в районах тріщин щільніша кора океанів вкривається легшою континентальною, в результаті чого утворюється спадний потік мантії, який і притягує плаваючи шматки земної кори один до одного.

Джерело: http://science.compulenta.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.