505 професій зникне до 2030 Автор: lesya · Опубліковано: 09.02.2012 15:39 · Розділ: Життя

Цими днями футуролог на ім’я Томас Фрей вирішив помислити над тим, яким буде світ у недалекому майбутньому. І ось що з цього вийшло: виявляється, у 2030 році зникне половина всіх робочих місць на нашій планеті, а це близько двох мільярдів. А ті місця, які з'являться замість них, сильно відрізнятимуться від звичних нам робочих місць, отож для переважної більшості працюючих перехід на роботу в новій якості виявиться доволі складним.

За твердженням Томаса Фрея, до 2030 року основними енергоресурсами стануть мікростанціі. А це означає, що переважна більшість приватних житлових будинків самостійно вироблятиме необхідну кількість енергії за допомогою сонячних батарей, вітряних генераторів та низки інших екологічно чистих джерел. З лиця землі повністю зникне вугільна промисловість, а енергетичним компаніям доведеться проводити радикальну реструктуризацію.

Транспортна система також зазнає змін: тут почнуть домінувати персональні автомобілі загального користування. І справді, Томас підкреслює, що більшість сучасних автомобілів не використовують 90% часу, а в середньому кожен власник авто проводить не більше трьох тижнів за кермом.

Отож спеціаліст вважає, що до 2030 року з'являться сервіси прокату персональних машин, обладнаних автономною навігацією. Це суттєво скоротить кількість дорожньо-транспортних пригод, повністю змінить індустрію доставки товарів, знизивши при цьому кількість заправних і зарядних станцій.

Зміни у сфері освіти дозволять учителям записувати лекції, а учні і студенти зможуть відвідувати теоретичні заняття вдома. До речі, схожий формат навчання вже тестується в найбільших американських вузах формату МТІ та Стенфорда.

Масове впровадження 3D-принтерів дозволить людині виробляти безліч дрібних предметів у домашніх умовах. Для цього вистачить одного натискання кнопки. Планується, що у перспективі аналогічним способом виготовлятимуться предмети гардеробу та окремі продукти харчування. Такі технології назавжди усунуть потребу ходити по магазинах, адже достатньо буде зайти на відповідний ресурс онлайн та отримати там все необхідне в найкоротші терміни.

І, нарешті, до 2030 року стрімко розвиватиметься робототехніка. В результаті машини повністю замінять людину в монотонній, важкій, брудній або небезпечній роботі. Вже й сьогодні автономні інтелектуальні машини стають рухливішими і дешевшими. І, власне, в цьому напрямку вони й розвиватимуться протягом найближчих 20 років.

Джерело: http://www.infomaniya.ru/

Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.