Жінки їдять стільки ж, скільки їхні подруги Автор: lesya · Опубліковано: 08.02.2012 08:16 · Розділ: Цікаві факти

Нещодавно голландські вчені з’ясували вельми цікавий факт: виявляється, жінки їдять не стільки, скільки підказує їм апетит чи якісь там дієтичні норми, а стільки, скільки з’їдають ті, хто сидить поруч із ними. Інакше кажучи, обсяг споживаної жінками їжі залежить не лише від розміру порції, а, скоріше, від того, хто складає їм компанію за обіднім столом.

В результаті спеціального дослідження, проведеного голландськими експертами, виявилося, що жінки, які обідали з приятелями, з'їдали стільки ж та їли з такою ж швидкістю, як і їхні друзі.

В рамках експерименту вчені проводили спостереження за 70 парами жінок, знімаючи їхні трапези на відео. В парі обов’язково був один доброволець і запрошена спеціально для експерименту актриса. Вага всіх учасників дослідження не виходила за межі норми. Кожній учасниці експерименту подали одну й ту ж страву з графином води. В їжі їх ніхто не обмежував.

За столом жінки копіюють своїх подруг
За столом жінки копіюють своїх подруг

І виявилося, що добровольці одразу ж починали копіювати своїх партнерів, повторюючи те, що робила за столом актриса. Втричі частіше це відбувалося на самому початку обіду. На думку фахівців, у цей спосіб людина намагається закріпити зв'язок з іншою людиною чи, приміром, заробити повагу нового знайомого. Однак вчені припускають, що цей зв'язок зовсім по-іншому спрацьовує в родинному колі чи в оточенні друзів.

Керівник проведеного дослідження Роель Ерманс з Університету Радбоуд прокоментував отримані результати: "Результати проведеного нами дослідження підтверджують той факт, що жінки використовують інших як рольові моделі, особливо, якщо справа стосується їжі. Щоправда, ми не вивчили, чи роблять це жінки свідомо чи несвідомо. Одне можемо стверджувати стовідсотково: існує прямий зв'язок між кількістю споживаної їжі та присутністю когось за столом".

Джерело: http://medkarta.com

Інші новини розділу