Жінки запам'ятовують тільки позитивне Автор: lesya · Опубліковано: 08.02.2012 00:42 · Розділ: Цікаві факти

Нещодавно вчені довели, що представницям прекрасної половини людства завдяки використанню правої півкулі головного мозку вдається «виганяти» зі своєї пам'яті погані спогади, закріплюючи все те, що так чи інакше пов'язується зі спогадами про приємні події, включаючи й еротичні "мемуари".

Інакше кажучи, жінки гірше запам'ятовують погане - у них глибоко не відкладаються емоційно негативні хвилювання і жорстокість. У жіночій свідомості негатив стирається, особливо, якщо мова йде про якісь дуже негативні події минулого та сильні душевні переживання. Натомість у чоловіків все навпаки.

По-перше, сильна стать, за даними дослідників з університету Монреаля в Канаді, краще запам’ятовує неприємності. А все тому, що жінки приємне запам'ятовують правою частиною мозку, а чоловіки – лівою.

В рамках дослідження канадські вчені показували добровольцям військові фотографії із зображеннями насильства, вбивств та жорстокості. Окрім цих фотографій волонтерам демонстрували зображення з позитивним забарвленням. В цей час волонтерів підключали до моніторів системи електроенцефалограми (EEG). Під час переглядів фотографій учасникам експерименту пропонували натиснути на кнопки, якщо їм доводилося бачити подібні сцени в минулому.

Чоловіки схильні запам'ятовувати погане (фото взято з сайту chasipodii.net)
Чоловіки схильні запам'ятовувати погане (фото взято з сайту chasipodii.net)

Вченим вдавалося фіксувати ті моменти, коли піддослідні могли найефективніше впізнавати та згадувати бачені раніше сцени.

Найгірше справи йшли в жінок, особливо, коли їм показували фото воєнних часів, які викликали як сильні душевні хвилювання, так і неприємні відчуття.

В результаті проведеного дослідження фахівці дійшли висновку, що сильні душевні переживання вносять сум'яття в роботу жіночої пам'яті, причому найбільший ефект досягається в разі суто негативних емоцій та заворушень.

З іншого боку, сильні хвилювання та переживання, як позитивні, так і негативні, підсилюють глибину та ефективність чоловічий пам'яті.

Проведене спеціалістами сканування головного мозку учасників зареєструвало посилення активності в правій півкулі у жінок при впізнаванні приємних сцен та картин.

Абсолютну протилежність цього явища вчені спостерегли у представників сильної статі.

Джерело: http://www.point.ru

Інші новини розділу