Електромобілі заряджатимуться від шосе Автор: lesya · Опубліковано: 07.02.2012 15:59 · Розділ: Нові технології

Цими днями інженери та фізики продемонстрували створену ними комп'ютерну модель, в якій детально описується система передачі електрики по повітрю від дороги до автомобіля, який рухається. Дослідники навіть визначили оптимальний дизайн вузлів цієї схеми.

Новий проект дороги, яка могла б самостійно заряджати електрокари, розробив Шаньхуей Фань (Shanhui Fan) разом з колегами з університету Стенфорда.

Вчені дійшли висновку, що для підзарядки електромобіля, який мчить по заміській трасі, необхідна апаратура, яка б змогла передавати потужність в 10 кВт на відстань до 2 метрів. «Ця концепція і справді чудова, адже ви зможете вести автомобіль протягом необмеженого періоду часу без підзарядки, - розповів один з авторів дослідження Річард Сассун (Richard Sassoon). – Більше того, наприкінці поїздки ви матимете в батареї більший запас енергії, ніж на її початку!»

Електромобілі заряджатимуться від шосе
Електромобілі заряджатимуться від шосе

Зауважимо, що ідея бездротової підзарядки електромобілів на ходу з'явилася вже досить давно. Однак реалізувати її не просто. Попередні розробки орієнтовані, як правило, на транспортні засоби, які рухаються з невисокою швидкістю.

Дослідники зі Стефордського університету пропонують закачувати електрику на борт за рахунок резонансного магнітного зв'язку.

Тепер Фань з колегами мають намір продовжити розвиток придуманої ними системи. Вони планують створити лабораторний прототип комплексу, в недалекому майбутньому випробувавши його на дорозі.

Учені повинні також переконатися, що магнітно-резонансна передача енергії не чинитиме шкідливого впливу на людей і тварин, електроніку в автомобілі, чи на кредитки в кишені водія.

До речі, встановлення мережі електромагнітних котушок у дорожньому полотні може мати ще одне корисне застосування: бортова електроніка зможе точно позиціонувати автомобіль посередині смуги. А це знадобилося б у системах автоматичного водіння.

Джерело: http://www.membrana.ru

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.