У Венеції вперше за 80 років замерзли канали Автор: lesya · Опубліковано: 07.02.2012 08:08 · Розділ: Екологія

У Венеції замерзли канали
У Венеції замерзли канали

Європа шокована небувалими морозами: в італійській Венеції вперше за останніх 80 років замерзли канали, у Римі снігом завалило Колізей. Інші європейські країни також потерпають від хуртовин. Сніг випав у Франції та Австрії.

Так, Європу з кожним днем випробовують на стійкість нові температурні рекорди. В італійській Венеції, приміром, через небувалі для регіону морози позамерзали канали. Такого не зафіксовували вже протягом останніх 80 років. Однак, незважаючи на морози, традиційні карнавали тут вирішили не скасовувати. Сезон карнавальних дійств відкрився напередодні так званим "святом на воді", хоча у зв’язку із сьогоднішніми погодніми умовами йому більше пасуватиме назва "свято на льоду".

На північ від Альп хуртовини найсильніші. У Франції снігом замело дороги. Поліція не встигає реєструвати ДТП, а на дорогах країни утворилися кілометрові пробки.

"Така погода стала великим сюрпризом. Все замело, машини не можуть проїхати", - розповідає одна туристка. До речі, саме туристи виявилися зовсім неготовими до такої погоди. Більшість із них зовсім не розраховували на сильні морози та снігопади. У найгіршій ситуації опинилися ті, хто подорожує на особистому транспорті.

У Боснії теж ситуація не з найкращих. В країні тривають пошукові операції. Екстрені служби визволяють застряглі в снігу автомобілі. Іноді для того, щоб добратися до постраждалих, доводиться використовувати вертольоти.

"В первую очередь мы стремимся помочь тем, чья жизнь действительно находится в опасности. Мы надеемся, что уже очень скоро мы сможем вытащить из заметённых домов тех, кто застрял там через обильные снегопады. Разобравшись с срочными заданиями, мы сможем приступать к уборке снега с крыш, очистке кровли от сосулек и расчистке проезжих частей города ", - розповів директор центру соціального захисту Зеліка Ковацевіч.

Хорватія також постраждала від аномальних морозів: десятки сіл виявилися відрізаними від зовнішнього світу. Двометрові кучугури загородили дорогу спецтехніці. На вертольотах через надто сильний снігопади до цих районів також не дістатися. Рятувальники на снігоходах доставляють потерпілим необхідні продукти харчування та воду.

Натомість у Греції помітно потепліло. Сьогодні там іде дощ. Через зливи, які не припиняються вже протягом кількох днів, в країні почалися сильні повені. Затопило одразу декілька міст. Не обійшлося й без жертв: в Піргосі літня жінка не змогла вибратися із затопленого будинку.

уборка снега с крыш, очистка кровли

Джерело: http://ecoportal.su/

Інші новини розділу