Вітамін Е небезпечний для здоров'я Автор: lesya · Опубліковано: 06.03.2012 01:05 · Розділ: Краса і здоров'я

В рамках проведення спеціального дослідження вчені дійшли несподіваного висновку. Їм вдалося встановити, що надлишок вітаміну Е в організмі суттєво підвищує ризик виникнення раку легенів. Вчені, провівши спостереження за 77 тисячами пацієнтів, виявили, що тривалий прийом вітаміну Е в кількості 400 мг збільшує ризик виникнення захворювання на цілих 28% - такий відсоток ризику вчені спостерегли у курців.

До речі, трохи раніше схожий вердикт фахівці винесли і стосовно бета-каротину.

В результаті аналізу отриманих в рамках спостереження даних учені зайвий раз переконалися, що найбільш корисне та найефективніше джерело вітамінів у організмі - це помірне, однак регулярне вживання різноманітних овочів та фруктів з вмістом цього вітаміну. Справа в тому, що в цих продуктах вітаміну Е міститься вдосталь для нормального функціонування організму, однак замало для того, щоб завдати йому шкоди.

Вітамін Е - причина раку (фото з сайту mamapedia.com.ua)
Вітамін Е - причина раку (фото з сайту mamapedia.com.ua)

В рамках дослідження група медиків з Університету Колорадо провела спостереження за пацієнтами у віці від 50 до 76 років. Вчені фіксували обсяги споживання вітаміну С, фолієвої кислоти та вітаміну Е. В цілому дослідження тривало протягом 4 років. Під час спостережень у 521 особи розвинувся рак легенів.

І незважаючи на те, що деякі особи були курцями, медики дійшли висновку, що жоден з трьох компонентів, на які звертали увагу фахівці, не чинив такого стимулюючого розвиток раку впливу, як вітамін Е.

Та разом з цим вживання вітаміну Е є необхідним для нормального функціонування нашого організму. Так, вітамін Е є важливим антиоксидантом. В природі цей мікроелемент зустрічається у восьми різних формах (ізомерах), які відрізняються біологічною активністю та функціями, які вони виконують в організмі. Виконуючи роль антиоксиданта, вітамін Е захищає організм від шкідливого впливу токсинів, приміром, молочної кислоти. Його нестача може стати однією з причин млявості та недокрів'я. Цього вітаміну міститься вдосталь у рослинній олії та вершковому маслі, зелені, молоці, яйцях, печінці, м'ясі, а також в зародках злаків.

Однак, як виявилося, у надмірних кількостях, цей елемент діє як прооксидант, який викликає зайві окислювальні процеси в клітинах та їхню подальшу загибель.

Джерело: http://e-news.com.ua

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.