У Тбілісі відкрилася виставка джинсів Автор: lesya · Опубліковано: 06.02.2012 16:08 · Розділ: Культура

Цими днями у Тбілісі відкрилася вельми цікава виставка, експонатами якої стали… джинси. За словами організаторів заходу, виставка повинна стати засобом боротьби з шопоманією.

Так, в одній з картинних галерей Тбіліської академії мистецтв відкрилася незвичайна виставка, ініціатором якої виступив Давид Алексідзе, декан факультету образотворчих мистецтв академії. Давид вирішив виставити не традиційні пейзажі та натюрморти, а колекцію своїх власних джинсів. Штани розвішані вздовж стін на кшалт щойно випраної білизни. І хоча розвішані джинси симетрично та рівно, вони є незвичними експонатами для такого виставкового майданчика.

Люди масово хворіють шопоманією (фото з сайту 1tv.ru)
Люди масово хворіють шопоманією (фото з сайту 1tv.ru)

Керівник виставкового центру Дедика Булія розповів, що спершу був шокований ідеєю Алексідзе, незважаючи навіть на те, що виставкова зала є галереєю сучасного мистецтва. Однак глибше ознайомившись з концепцією, він все зрозумів.

За задумом Давида Алексідзе, ця виставка - своєрідний протест проти масового захоплення матеріальним. «Люди більше не цікавляться високим мистецтвом, так нехай вони хоча б заради джинсів завітають до галереї. А там, може, й на картини прийдуть подивитися», - пояснив свою ідею Алексідзе.

За словами декана факультету, йому давно не доводилося чути, щоб люди обговорювали якісь вистави чи прочитані ними книги. В основному вони обговорюють, де краще купити одяг або в яких магазинах нижчі ціни на побутову техніку. «Якщо вони не хочуть спілкуватися з мистецтвом, то нехай спілкуються зі споживчим товаром», - говорить художник.

Серед відвідувачів джинсового вернісажу не лише молодь, але й ті особи, які ще пам’ятають радянський режим та негативне ставлення до «джинсових» стиляг.

До речі, експонати на виставці можна не лише оглядати – до них можна торкатися руками.

Організатори виставки висловили сподівання, що люди, вражені шопоманією, врешті-решт зрозуміють, що насолоджуватися життям можна і без горезвісних походів за покупками.

Джерело: http://www.novate.ru/

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?