Британським туристам заборонили в'їзд у США за обіцянку зруйнувати країну та викопати Мерилін Монро Автор: lesya · Опубліковано: 03.02.2012 10:08 · Розділ: Цікаві факти

За даними The Daily Mail, цими днями двом молодим британцям заборонили в'їзд у США після того, як один із них написав у Twitter’і про свої плани "зруйнувати Америку". Повідомляється також, що туристів затримали в аеропорту Лос-Анджелеса у зв’язку з тим, що представники Міністерства національної безпеки США побачили в них потенційну загрозу для країни.

Так, молоді британці Лі ван Брайан (Leigh Van Bryan) та його супутниця Емілі Бантінг (Emily Bunting) піддалися допиту: представники Міністерства національної безпеки США хотіли дізнатися, що ж спонукало туристів "зруйнувати" країну. По завершенню допиту їх протягом 12 годин протримали в одній камері з мексиканськими наркоторговцями.

Окрім того, представників спецслужб зацікавив ще один запис у мікроблозі Брайана. У ньому стверджується, що Брайан збирається "викопати Мерилін Монро". Як результат - особисті речі туристів перевірили на наявність лопат.

Брайан і Бантінг пояснили спецслужбам, що слово "destroy", основним значенням якого є дійсно "руйнувати", у британському слензі вживається також як синонім слова "тусуватися". А фраза про Мерилін Монро, за словами туристів, була взята з мультсеріалу "Гріффіни".

«Ми просто планували добре провести час у відпустці, - розповіла Бантінг журналістам британського видання Daily Mail. - Це все, що малося на увазі в цих твітах». Однак на службовців департаменту безпеки США ці пояснення не справили анінайменшого враження.

Після цих подій друзям довелося вирушити назад до Великобританії. Зрозуміло, що правового покарання за необдумані твіти у США немає. Однак у майбутньому Ван Брайану та Бантінг доведеться подавати заяву на отримання візи, якщо їм раптом заманеться знову «зруйнувати» США.

До речі, Міністерство внутрішньої безпеки США останнім часом частенько піддається критиці за те, що за допомогою окремих профілів Facebook та Twitter сканує соціальні мережі на певні слова. Тому такі слова, як outbreak (вибух, повстання), illegal immigrant (нелегальна імміграція) або ж вірус обов’язково розбурхають цікавість розвідників.

До речі, після інциденту Лі вирішив закрити доступ до свого Twitter-аккаунту. На той час у нього було 1450 підписників.

Джерело: http://lenta.ru/ http://www.epochtimes.ru

Інші новини розділу