Скарбнику з Costa Concordia врятуватися допомогла сковорідка Автор: lesya · Опубліковано: 02.03.2013 08:01 · Розділ: Події у світі

Скарбник зламав ногу в двох місцях (фото з сайту telegraf.by)
Скарбник зламав ногу в двох місцях (фото з сайту telegraf.by)

Цими днями останній врятований з борту затонулого 13 січня лайнера Costa Concordia - судновий скарбник на ім’я Манріко Джампедроні - розповів, що саме допомогло йому вижити, коли він протягом 36 годин чекав на допомогу рятувальників.

Джампедроні заявив, що катастрофа могла статися через неуважність членів екіпажу. Саме з цієї причини лайнер і напоровся на скелі. За словами Манріко, він помітив, що судно тоне, одразу ж після зіткнення зі скелями, однак для того, щоб не викликати паніки серед пасажирів, він вирішив не надягати рятувальний жилет. І лише коли на містку вимкнулося світло, Джампедроні остаточно зрозумів, що ситуація занадто серйозна.

Після цього скарбник разом з іншими членами екіпажу почав допомагати проводити евакуацію пасажирів. Та коли лайнер нахилився набік, Манріко пролетів більше 20 метрів, впавши на купу столів та стільців у ресторані "Мілано". В результаті чоловік зламав ногу в двох місцях.

Приміщення ресторану частково затопило, і Джампедроні виліз на один зі столів, на якому й просидів 1,5 доби. За весь цей час він підкріпився лише кількома бутербродами та колою, які вдалося виловити з води. "Приміщення наполовину затопило, по ньому плавали столи та стільці. У вікна я бачив рятувальників, однак вони мене не помічали. Щоб привернути їхню увагу, я бив знайденою сковорідкою по стіні", - розповів скарбник.

Франческо Скеттіно (фото з сайту tsn.ua)
Франческо Скеттіно (фото з сайту tsn.ua)

На щастя, рятувальники помітили Джампедроні. На його визволення з ресторану пішло близько трьох годин. Далі його доставили в лікарню, звідки виписали лише напередодні.

Як уже зазначалося, круїзний лайнер Costa Concordia затонув у ніч на 14 січня біля берегів Італії. На борту судна перебувало понад чотири тисячі пасажирів і членів екіпажу. Цими днями водолази витягли з моря тіло 17-го загиблого. Майже 20 осіб вважаються пропалими без вісті, а їхні пошуки припинилися 31 січня.

Нагадаємо також, що капітана судна Франческо Скеттіно затримали одразу в день аварії. Йог звинувачують у втечі з судна та ненавмисному вбивстві. За попередньою версією, причиною катастрофи стало те, що капітан підійшов занадто близько до берега для того, щоб привітати своїх знайомих на острові. Однак сам Скеттіно звинувачує в усьому навігаційні карти, на яких не були позначені злощасні скелі.

Джерело: http://www.utro.ru

Інші новини розділу