В Полтаві шукають скарби Івана Мазепи Автор: Вікторія · Опубліковано: 15.06.2009 20:25 · Розділ: Суспільство

Виконавчий комітет Полтавської міської ради оголосив конкурс для охочих прийняти участь в пошуках загубленого скарбу гетьмана, Івана Мазепи. Бажаючих випробувати долю запрошують зі всієї України. У пошуках легендарних коштовностей, їм прийдеться пірнати до Ворскли. "Вони зможуть позмагатися за 10 тис. грн.,які, у вигляді гривневих монет, заховані на дні річки, саме там, де ймовірно знаходиться справжній скарб Мазепи", - повідомив представник міськради.

Згідно з легендою, скарб був захований в 1709 році, коли козацькі війська відступали після поразки своїх союзників, шведів у Полтавській битві. При цьому, як оповідається в одному з переказів, Мазепа наказав скинути наявне золото та срібло в річку.

Представники влади м. Полтава сподіваються, що в ході конкурсу учасники зможуть відшукати справжні скарби гетьмана, які до цього часу не знайдені. Пошуки триватимуть цілий день.

Джерело webefir.com


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.