Японці створили робота-антидепресанта Автор: lesya · Опубліковано: 02.02.2012 21:06 · Розділ: Нові технології

Нещодавно японські учені представили світові нову розробку - робота, який допомагає подолати депресію. Так, недавно фахівці Японії створили нову роботизовану "дитину". Розробка отримала назву Babyloid, вона покликана "взаємодіяти" з мешканцями дому перестарілих. Мета цього проекту полягає в тому, щоб допомогти полегшити депресію мешканців дому перестарілих, стаючи для них тим, про що вони можуть піклуватися.

Робот вміє сміятися та плакати
Робот вміє сміятися та плакати

Новостворений робот Babyloid не надто симпатичний та зовні не дуже нагадує дитину: його обличчя дуже спрощене, далеке від реалістичного. Дитина-робот здатна відповідати на колисання чи обійми за допомогою спеціальних датчиків, які роблять її щічки червоними, коли вона щаслива, або синіми, коли сумна. Більше того, Babyloid може навіть захотіти заснути, тоді доведеться його заколисувати. Плаче робот-антидепресант світлодіодними "сльозами". В цілому в його електронному мозку запрограмовано більше 100 різних звуків. Очевидно, винахідник Масаесі Канох попередньо записав звуки, які видавало його щойно народжене немовля, використавши їх згодом при розробці Babyloid.

До речі, за даними попередніх досліджень, в яких взяли участь мешканці дому перестарілих, у тих осіб, які спілкувалися з Babyloid протягом восьмихвилинних інтервалів в цілому до 90 хвилин за день, спостерігалося суттєве зниження симптомів депресії. Передбачається, що коштуватиме Babyloid близько $ 1300 USD.

За словами окремих психологів, цей робот може допомогти створити комфортні умови для людей з хворобою Альцгеймера чи іншими видами недоумства. Вони також можуть знадобитися тоді, коли так необхідно що-небудь обійняти, а ваша кохана людина має певні поведінкові проблеми.

Джерело: http://infuture.ru

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.