У Британії народилося немовля без крові Автор: lesya · Опубліковано: 01.02.2012 18:11 · Розділ: Події у світі

Цими днями британські медики врятували життя дитині, яка народилася без крові. Хлопчик став жертвою надзвичайно рідкісної патології.

Так, маленькому Оліверу Моргану одразу ж після народження знадобилися послуги найкращих дитячих реаніматологів. Спершу лікарі подумали, що немовля народилося мертвим. Це й зрозуміло, адже протягом 25 хвилин вони не могли зафіксувати у нього серцебиття. Однак за допомогою кисневої маски та масажу серця лікарям вдалося змусити малюка почати дихати. Проте в тілі немовляти практично не було крові.

А вся справа ось у чому: Олівер став жертвою вкрай рідкісного дефекту, відомого в медицині під назвою vasa previa. В результаті цього дефекту в матці матері утворилася додаткова вена. На терміні 37 з половиною тижнів вона несподівано тріснула, і жінку екстрено госпіталізували в лікарню. Місцеві лікарі, які проводили кесарів розтин, помітили, що у дитини взагалі немає крові.

Медики вирішили постачати новонародженому кров через пуповину, яку спеціально з цією метою зберегли. Хлопчик з'явився на світ о 05:12 ранку, однак серце малюка запрацювало лише о 05:37. Лікарі поступово вливали все більше крові, а серце малюка билося впевненіше та рівніше. Його матері під час кесаревого розтину дали наркоз, отож вона навіть не догадувалася, що відбувається з Олівером.

Після народження та перших необхідних процедур малюка забрали в реанімацію, де лікарі вирішили знизити температуру його тіла до 33 градусів з метою уникнення можливих ускладнень. Це дозволяло направити кров зі шкіри до мозку та серця. Вже через три дні температуру тіла немовляти почали плавно піднімати десь на півградуса щодня. Врешті-решт її довели до 37 градусів. Через 11 днів перебування в реанімації малюк зміцнів настільки, що лікарі віддали його 42-річній мамі та семирічному старшому братові Джеку.

Джерело: http://salat.zahav.ru

Інші новини розділу