Нова система ідентифікуватиме людей за взуттям Автор: lesya · Опубліковано: 01.02.2012 12:03 · Розділ: Нові технології

Нещодавно група німецьких учених представила світові нову систему розпізнавання людей. В якості ідентифікатора система використовує взуття людини. Зрозуміло, що новостворений пристрій поки що недосконалий, він має цілу низку очевидних недоліків. З цієї причини на сьогоднішній день використання пристрою в системах безпеки є неможливим. Однак розробники висловили впевненість, що, окрім систем безпеки, сфера застосування для їхнього творіння обов'язково знайдеться.

Над створенням прототипу системи ідентифікації користувачів по взуттю працювало троє німецьких комп'ютерників з інституту Хассе Платтнер. За словами розробників, створений ними пристрій може ідентифікувати особу з точністю до 89%.

Взуття має низку відмінних характеристик
Взуття має низку відмінних характеристик

Система отримала назву Bootstrapper. А призначена вона для екзотичного на даний час виду комп'ютерів – своєрідних «сенсорних столів» типу Microsoft Surface, таких як, приміром, Samsung SUR40.

На краю «стільниці» такого комп’ютера встановлюються спеціальні камери Kinect (1, 2, 3, 4), які спрямовують свій «погляд» на ноги особи, яка й піддається розпізнаванню. Система робить знімки взуття у форматі RAW, порівнюючи їх з наявними в базі даних зразками та зіставляючи зроблені комп’ютером зображення черевиків з конкретними профілями користувачів.

Дослідники пояснили, чому вони вибрали саме взуття, а не що інше. Виявляється, саме взуття має силу силенну відмінних характеристик, таких як, приміром, колір чи текстура тощо. Окрім того, взуття легко відстежувати, оскільки воно завжди знаходиться на рівні землі.

Продемонструвати широкій публіці свою нову систему німецькі винахідники планують 8 травня 2012 на конференції CHI 2012, яка повинна відбутися у Техасі. До речі, до того часу спеціалісти пообіцяли удосконалити пристрій, отож на конференції Bootstrapper повинен показати точність розпізнавання вже в 95,8%.

До речі, на конференції CHI 2012 року покажуть також іншу «взуттєву» систему - німецько-канадську ShoeSense (PDF-документ). У цій системі камера вмонтована безпосередньо в черевик, вона здатна розпізнавати жести користувача з точністю 94-99%. Таким способом можна керувати смартфоном чи іншим мобільним пристроєм, не торкаючись їх.

Джерело: http://www.membrana.ru

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.