Словацькі депутати привселюдно оголилися Автор: lesya · Опубліковано: 01.02.2012 08:45 · Розділ: Події у світі

Цими днями словацькі депутати роздяглися заради скасування депутатської недоторканості. Так, 17 законодавців у Словаччині оголилися в рамках кампанії, спрямованої на скасування імунітету депутатів від кримінального переслідування.

Словацькі депутати, члени партії «Свобода та солідарність» взяли участь в акції на підтримку скасування депутатської недоторканості. До речі, такий крок був зумовлений запеклими дебатами з цього питання, які вибухнули в парламенті Словаччини у вівторок, 31 січня.

17 жінок та чоловіків роздягнулися догола, прикриваючись лише банером, на якому красувався напис: «оголити депутатів, залишивши їх без недоторканості!»

Члени партії та учасники акції пояснили свій крок тим, що законодавці – точнісінько такі ж люди, як і всі інші, отож їм зовсім не потрібні такі привілеї, як імунітет від кримінального переслідування.

До речі, у 2010 році члени партії «Свободи та солідарності» вже ініціювали референдум з питання позбавлення депутатів недоторканості, однак у зв’язку з відсутністю підтримки інших засідателів парламенту їм нічого не вдалося, що й спонукало депутатів у кінцевому результаті піти на такий радикальний крок.

За законом, депутати в Словаччині захищені від кримінальної відповідальності до тих пір, поки вони займають свої місця в парламенті країни. Таким чином низка законодавців вже уникнули покарання за такі правопорушення, як, приміром, водіння авто в нетверезому вигляді.

До речі, роздягаються депутати вже не вперше. Щоправда, не словацькі, а чеські. Приміром, влітку минулого року, окрилені перемогою на парламентських виборах, які відбулися у травні, члени парламенту Чехії погодилися позувати для календаря, всі кошти від продажу якого повинні піти на благодійність.

Так, після виборів у травні минулого року кількість жінок у нижній палаті парламенту Чехії, до складу якої входить 200 депутатів, зросла до 44. «Чому б нам не показати, що ми - не лише політики, але й жінки, які не бояться бути сексуальними?» - ось так пояснила своє рішення прикрасити сторінки календаря кандидат на пост мера Праги 42-річна Маркета Рідова. Депутати висловили упевненість, що календар, який, до речі, вже повинен був з’явитися у продажі на початку цього року, приверне увагу громадськості до зростання жіночого впливу в національній політиці.

Джерело: http://www.lifenews.ru

Інші новини розділу