У Швейцарії з'явиться село для пацієнтів з хворобою Альцгеймера Автор: lesya · Опубліковано: 01.02.2012 00:10 · Розділ: Медицина

Вже найближчим часом у Швейцарії повинне з'явитися село для пацієнтів з хворобою Альцгеймера. Так, швейцарські спеціалісти розробили нову схему допомоги літнім людям, які страждають хворобою Альцгеймера та іншими видами набутого старечого недоумства.

Люди житимуть в ілюзіях (фото з сайту otvet.mail.ru)
Люди житимуть в ілюзіях (фото з сайту otvet.mail.ru)

Спеціально для таких хворих планують збудувати нове поселення, яке покликане відтворити атмосферу життя цих людей у молодості, тобто десь 50-х років минулого століття. Село збудують неподалік села Відлісбах у передмісті Берна. В селі планують збудувати 23 будинки зі спеціальними палісадниками – саме такі будинки були дуже популярні у 1950-х роках. Всього будинки розраховані на 150 осіб. Мешканці села матимуть повну свободу пересування всередині села, а персонал, який доглядатиме за хворими, буде переодягнений у продавців, садівників та перукарів.

Автором цієї незвичайної ідеї виступив підприємець Маркус Вегтлін. На думку швейцарця, проживання у такому селі повинне надати людям, які страждають старечим недоумством, відчуття безпеки. Скільки ж коштуватиме проживання людини у цьому селі, поки що невідомо. І незважаючи на те, що проект викликав незадоволення низки фахівців з геріатричної допомоги, Швейцарська асоціація хвороби Альцгеймера прийняла та підтримала його. Так, за словами представників асоціації, село допоможе пацієнтам на пізній стадії захворювання.

До речі, перед тим як розпочати роботу над власним проектом, Вегтлін відвідав нідерландський притулок для хворих деменцією Hogewey. Цю лікарську установу було відкрито ще в 2009 році в передмісті Амстердама. У притулку пацієнтам намагаються створити комфортні для їхнього сприйняття ілюзії. Щоправдв, й коштує таке «задоволення» недешево - п'ять тисяч євро на місяць.

За словами Вегтліна, люди з деменцією, як правило, неспокійні та агресивні, однак у Hogewey вони розслаблені й задоволені.

Джерело: http://www.km.ru

Інші новини розділу