На підняття круїзного лайнера Costa Concordia витратять близько року Автор: lesya · Опубліковано: 31.01.2012 20:00 · Розділ: Екологія

За даними представників італійського Міністерства з надзвичайних ситуацій, операція з підняття з води круїзного лайнера Costa Concordia може зайняти близько 10 місяців.

Нагадаємо, що 13 січня цього року судно вагою понад 114 тисяч тонн затонуло біля берегів острова Джильї. На борту круїзного лайнера було 4200 пасажирів та членів екіпажу. В результаті катастрофи загинуло 17 осіб, 15 вважаються зниклими без вісті.

Несприятливі погодні умови змушують рятувальників час від часу припиняти роботи з пошуку людей та відкачування палива з затонулого судна. До речі, відкачати 2,3 тис. тонн дизельного палива повинна голландська компанія Smit. І хоча роботи почалися вже декілька днів тому, у зв’язку зі штормом їх довелося відкласти.

15 осіб пропало без вісті
15 осіб пропало без вісті

В результаті затримки, зумовленої погодою, спеціалісти остерігаються розливу пального, який може перерости в екологічну катастрофу в морському національному парку, де зараз перебуває Costa Concordia.

За словами глави національного агентства з захисту громадян Франка Габрієлі, першочерговим завданням служб порятунку були евакуація та пошук живих, і з цією місією рятувальники чудово впоралися.

"Тепер ми змушені не допустити екологічної катастрофи", - додав Габрієлі.

"Ми і раніше догадувалися, що підняття лайнера - випадок складний, і процес цей буде тривалим, однак зараз дуже важливо чітко розуміти, з якими саме тимчасовими рамками ми маємо справу", - говорить Франко Габрієлі.

Експерти весь час проводять спостереження за позицією судна стосовно каменів у морі.

Представники влади Італії запевняють, що пошуки зниклих без вісти відновляться одразу, як дозволить погода. Адже "повернення тіл загиблих їхнім сім'ям - це моральне зобов'язання, яке вимагає якнайшвидшого виконання".

Нагадаємо також, що капітан лайнера Франческо Скеттіно перебуває під домашнім арештом у рідному місті Мета-ді-Сорренто, розташованому неподалік Неаполя. На сьогоднішній день стосовно нього ведеться розслідування - прокуратура Італії звинувачує капітана в тому, що його дії стали причиною катастрофи. Більше того, капітан покинув судно до закінчення евакуації пасажирів, що теж незаконно.

Джерело: http://ecoportal.su/

Інші новини розділу