Коли з'явилися перші ноутбуки? Автор: lesya · Опубліковано: 31.01.2012 13:22 · Розділ: Нові технології

Сучасне життя неможливо уявити без комп’ютерів. І справді, майже у кожної успішної людини сьогодні є комп’ютер, ноутбук чи нетбук. Це й зрозуміло, адже комп’ютерні технології надають широкі можливості як в роботі, так і в повсякденному житті та спілкуванні. Сьогодні купити ноутбук чи комп’ютер можна в будь-якому магазині техніки, а можна скористатися послугами інтернет-магазинів. Та коли ж з’явилися перші ноутбуки?

GRiD Compass 1101 (фото з с айту oldcomputers.net)
GRiD Compass 1101 (фото з с айту oldcomputers.net)

Ідея створення обчислювальної машини розміром з книгу прийшла в голову Алану Кею ще в 1968 році. Винахідник вирішив створити апарат з плоским екраном та можливістю зберігання в ньому всієї необхідної користувачеві інформації. Цей апарат повинен був також мати можливість підключення до бездротових мереж. Через деякий час Алан Кей, співпрацюючи з компанією Xerox, винайшов лазерний принтер, згодом - першу в світі клієнт-серверну систему та графічний багатовіконний інтерфейс. У співпраці з Бобом Меткалфом Кей розробив технологію Ethernet, однак втілити в життя ідею портативної обчислювальної машини йому так і не вдалося. Перший ноутбук чи, точніше, його прототип у 1979 році створив англієць Вільям Могрідж, який працював у компанії Grid Systems Corp. Основним недоліком цього ноутбука була відсутність необхідних батарей і як наслідок - неможливість автономної роботи, а також занадто висока вартість - 8000 $.

У 1981 році американський підприємець Адам Осборн випустив перший «комерційний» ноутбук, який міг працювати автономно. Дисплей ноутбука був зовсім крихітним - 8,75 x 6,6 см, а важив він 11 кг. Коштував цей апарат порівняно недорого - лише 1795 $, тому й користувався великим попитом покупців.

Того ж року світ побачив портативний комп'ютер IBM PC, створений на базі нового процесора корпорації Інтел - Intel ® 8088.

90-і зробили ноутбуки тоншими і легшими, та й працювати від батарей вони могли довше. А все завдяки корпорації Intel, яка випустила перший спеціалізований процесор для мобільних ПК - Intel386 ™ SL. Цей процесор містив архітектурне розширення для управління енергоспоживанням, а базовані на його основі системи стали набагато компактнішими.

Екрани практично всіх ноутбуків того часу відображали близько 16 відтінків сірого, а важили вони трохи більше 3 кг. Однак у другій половині 90-х перед виробниками ноутбуків постали нові завдання, серед яких чи не найосновнішим було вирішення питання можливості виходу в Інтернет за будь-яких умов.

Результат видно одразу - сучасні ноутбуки буквально напхані новітніми технологіями і є чудовим прикладом свого майже півстолітнього еволюційного розвитку. Так, сьогодні ринок ноутбуків представлений найрізноманітнішими моделями, серед яких найпопулярнішими є ноутбуки Asus, ноутбуки Acer, ноутбуки Lenovo. Не відстають також такі відомі компанії-виробники ноутбуків, як HP, Dell та Samsung. Отож у кожного бажаючого сьогодні є можливість придбати ноутбук, який задовільнятиме всі вимоги, влаштовуватиме вартістю та нічим не поступатиметься стаціонарному комп’ютеру.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.