Розпускати плітки корисно для здоров'я Автор: Вікторія · Опубліковано: 17.06.2009 11:20 · Розділ: Краса і здоров'я

Чоловіки завжди обурюватися на жінок через їхню схильністю до пліткарства, проте вчені довели, що ця звичка може бути корисною для здоров'я, оскільки підвищує рівень прогестерону - гормону, відповідального за контроль тривожності та стресу. Було з'ясовано, що жінки, які регулярно базікають з подружками, відчувають себе здоровішими і щасливішими.

Фахівці з університету Мічігану, провівши дослідження, розповіли, що прогестерон грає важливу роль у встановленні соціальних зв'язків, а також підвищує бажання допомагати іншим людям, які потрапили в біду, навіть ціною власного життя.

«Багато гормонів, що відповідають за соціальну поведінку, зменшують тривожність і стрес», - стверджує провідний дослідник проекту, професор Стефані Браун (Stephanie Brown).

Для участі в дослідженні було відібрано 160 студенток-добровольців. Перед початком експерименту у них перевірили рівень прогестерону, а потім розбили на пари. Половині пар запропонували познайомитися ближче, а другій половині пар – відкоригувати статтю по ботаніці.

Через 20 хвилин у добровольців повторно перевірили рівень прогестерону. У тих студенток, які провели час у вільній бесіді, рівень гормону підвищився або залишився на попередньому рівні, а в другій групі – знизився.

Професор Браун підсумувала: «Виявлення зв'язків між біологічними механізмами та соціальною поведінкою дуже важливе, оскільки допомагає зрозуміти, чому люди, що перебувають в тісних соціальних зв'язках, відчувають себе щасливішими, здоровішими і живуть довше ніж соціально ізольовані індивіди».

Джерело ubr.rus


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.