Ірландський художник збудував дім на мільярд євро Автор: lesya · Опубліковано: 30.01.2012 18:14 · Розділ: Цікаві факти

Нещодавно винахідливий ірландський художник створив «будинок на мільярд євро». Так, цими днями безробітний ірландський художник показав світові дім, збудований із залишків утилізованих банкнот Євросоюзу загальною вартістю 1,4 мільярда євро. За словами митця, будинок – це своєрідний пам'ятник тому «божевіллю», яке охопило Ірландію після введення в країні євро.

Френк Баклі помістив своє творіння посередині одного дублінського ділового центру. Його було спорудженого якраз на піку будівельного буму в Ірландії (чотири роки тому). Однак діловий центр з тих пір так і залишався порожнім. В якості матеріалу для створення будівлі художник використовував блоки з утилізованих єврокупюр, позичені ним з ірландського монетного двору.

Дім збудовано як пам'ятник божевіллю в Ірландії
Дім збудовано як пам'ятник божевіллю в Ірландії

«Створений мною будинок – це відображення божевілля, яке свого часу охопило нас», - охарактеризував Баклі свій витвір, яке він називає не інакше, як «домом на мільярд євро». У вітальні стоїть мебель для гостиной классика италия оптом, на підлозі - килим зі східними візерунками – стильно та незвично.

«Люди вкладали мільярди в будівлі, які зараз нічого не варті, - повідомив Френк. - Я вирішив створити щось путнє з нічого».

Слова Баклі мають на увазі період початку 2000-х років, коли Ірландія приєдналася до Єврозони і країну накрила хвиля дешевих кредитів, яка в результаті стала «мильною бульбашкою» у сфері нерухомості.

Так, приміром, Баклі повідомив, що власне на піку будівельного буму він отримав 100-процентну іпотеку на покупку будинку вартістю 365.000 євро, незважаючи навіть на той факт, що тоді художник не мав постійного доходу.

Все завершилося у 2007 році, коли економіка Ірландії опинилася в найглибшій рецесії, що змусило країну просити фінансової допомоги у МВФ і Євросоюзу.

Баклі, що мешкає в «домі на мільярд євро» з грудня, зараз замислюється над розширенням свого житла, плануючи прибудувати кухню до вже існуючих вітальні та спальні.

Підлога і стіни будинку художника вкриті обривками старих євро, а в приміщенні настільки тепло, що чоловік, за його власними словами, спить без ковдри.

За твердженням художника, він хотів би, щоб політикам вдалося вирішити проблеми із заборгованістю Єврозони, зберігши саму валюту, - однак якщо вона, в кінцевому рахунку, впаде, то він буде радий використовувати непотрібні купюри для своїх нових творінь.

«Що б там не говорили про євро, це прекрасний утеплювач!» - пожартував на завершення Френк Баклі.

Джерело: http://inosmi.ru

Інші новини розділу