Найоригінальніші книги світу Автор: lesya · Опубліковано: 27.01.2012 14:10 · Розділ: Цікаві факти

Незважаючи на стрімкий розвиток новітніх технологій, хороша книга продовжує залишатися найкращим подарунком. Щоправда, сьогодні частіше дарують електронні книги fb2. Втім, і серед звичайних друкованих видань можна відшукати незрівнянні дизайнерські шедеври, які задовільнять смаки навіть найприскіпливіших осіб. Ось рейтинг десяти поліграфічних шедеврів сучасності.

1. Передсмертна книга. Незадовго до своєї смерті знаменитий у своїх колах швейцарський графічний дизайнер на ім’я П'єр Менделл (Pierre Mendell) видав невелику книгу, присвячену основним своїм досягненням та найважливішим моментам автобіографії. Вкінці цього оригінального видання автор поставив власну дату смерті. І диво: саме в цей день він помер. Книга вийшла у вигляді хреста, поміщеного на прапорі Швейцарії.

2. Ще однією вельми цікавою книгою є дірява книга, видана американським письменником Джонатаном Сафраном Фоером, якому заманулося наочно продемонструвати читачам, що таке гіпертекст. Отож сторінки його нової книги під назвою «Tree of Codes» є повністю дірявими.

3. Кулінарна книга від компанії IKEA. Спеціалісти компанії стверджують, що все те, що зроблене вдома – краще. З метою продемонструвати цей принцип на практиці вони навіть випустили оригінальну кулінарну книгу під назвою «HOMEMADE IS BEST», всі рецепти у якій зображені в стилі інструкцій зі складання модульних меблів IKEA.

4. Книга-тривимірний алфавіт. Відомо, що найкраще світ пізнається в ігровому режимі. Отож окремі фахівці вважають, що й алфавіт краще вчити за допомогою тривимірної абетки ABC3D.

Тривимірна абетка
Тривимірна абетка

5. Тунельна книга. Один сучасний письменник видав книгу Tunnel Vision, у якій розповів про тунель, який сполучає Нью-Йорк та Нью-Джерсі, описавши його історію та сучасність. Книга вийшла у вигляді тунелю.

Книга-тунель
Книга-тунель

6. Тривимірні книги Бенжаміна Лакомба (Benjamin Lacombe). Французький художник-ілюстратор виготовляє справжні тривимірні книги, радуючи читача новими об'ємними чудесами. На даний час він вже випустив книги «Піноккіо», «Мадам Баттерфляй» та «Аліса в Країні Чудес» у власній дизайнерській обробці.

7. Кулінарна книга, яку потрібно запекти в духовці. Як правило, відкривають спочатку кулінарну книгу, а тоді духовку, щоб запекти у ній щось за рецептом зі сторінок книги. Однак хорватські книговидавці на все дивляться по-іншому. Вони створили книгу, яку спершу треба запекти, загорнувши у фольгу, в духовці. І лише після цього на її сторінках з'являться рецепти страв. Книга отримала назву Well Done.

8. Паперова Вікіпедія. Дизайнер Роб Меттьюс (Rob Matthews) вирішив створити том, до якого увійшло кілька десятків тисяч найбільш відвідуваних статей в англійському розділі Вікіпедії. Видання налічує до 5000 сторінок.

9. Книга-нічник. Книга під назвою «Good Ideas Glow in The Dark» - це не зовсім книга. Це скоріше, нічна лампа, стилізована під книгу. Завдяки своєму дизайну вона ідеально вписується в інтер’єр книжкової полиці. В цій «книзі» світиться не лише корінець, але й букви на обкладинці.

10. І замикає рейтинг найоригінальніших книг книга-приправа, створена дизайнером Ніком Бамптоном (Nick Bampton). Кожен листок видання містить у собі певну кількість спецій. Для того, щоб додати їх до страви, вистачить вирвати його і кинути на сковорідку. Листок під дією температури та вологи просто розчиниться в їжі.

Джерело: http://www.novate.ru

Інші новини розділу