Вчені винайшли магнітне мило Автор: lesya · Опубліковано: 26.01.2012 15:42 · Розділ: Екологія

Розроблене групою британських фахівців "магнітне мило" може знайти безліч застосувань в сучасних технологіях, в тім числі воно може використовуватися і для екологічного очищення розливів нафти.

Розроблена британцями новинка - мило, яке реагує на магнітні поля, - може успішно використовуватися для очищення нафтових розливів, не залишаючи миючих засобів, які завдають шкоди навколишньому середовищу.

В рамках спеціального дослідження фахівці з Брістольського університету у Великобританії розчинили частинки заліза у воді з підвищеним вмістом іонів хлору та брому - матеріалів, які зазвичай входять до складу побутових продуктах, таких як рідина для полоскання рота або чищення тканини. Таким чином вдалося створило металеві центри в частинках мила, які можуть піддаватися впливу магнітного поля.

Магнітне мило очищатиме розливи нафти
Магнітне мило очищатиме розливи нафти

Фахівці вже встигли випробувати своє нове "мило", помістивши його в пробірці під шарами води і речовини, за своїм хімічним складом та фізичними властивостями схожої до нафти. Завдяки використанню магніту, вченим вдалося подолати силу тяжіння, піднявши мило крізь шари та витягши з трубки.

Результати цього дослідження доводять, що набагато легше видалити магнітне мило з суміші інших рідин. Таким чином, воно може використовуватися у відповідь на екологічні лиха, такі як розливи нафти, оскільки на даний момент їхнє очищення завдає чималої шкоди навколишньому середовищу. Магнітне мило можна легко зібрати після очищення, знижуючи рівень згубного впливу на навколишнє середовище.

Окрім того, магнітне мило може також мати спектр промислових додатків завдяки своїй здатності змінювати такі властивості, як електропровідність або температуру кипіння шляхом включення/виключення магніту. Описані властивості, як правило, можна змінити шляхом додавання електричного заряду або зміни рН, температури чи тиску речовини, тобто вони є незворотніми.

Джерело: http://infuture.ru

Інші новини розділу