10 міфів про дитяче здоров'я Автор: lesya · Опубліковано: 26.01.2012 11:39 · Розділ: Краса і здоров'я

Дуже часто дорослі полюбляють лякати дітей страшними наслідками окремих вчинків. І деякі з цих страшилок, на думку спеціалістів, цілком абсурдні.

1. Отже, почнемо. Всім доводилося чути наступний факт: якщо наступиш на голку, то вона дійде до серця, і ти обов'язково помреш. Насправді ж, якщо наступити стопою на голку, то вона в стопі так і залишиться. А все тому, що діаметр капілярів набагато менший, ніж діаметр голки. І навіть якщо при невмілій внутрішньом'язовій ін'єкції голка ламається, то вона в сідниці й залишиться. Єдине, що може загрожувати, - це брудна голка, яка у людини без щеплень може викликати правець і призвести до смерті.

Якщо наступити на брудну голку, може бути правець (фото взято з сайту svit-roslyn.com)
Якщо наступити на брудну голку, може бути правець (фото взято з сайту svit-roslyn.com)

2. Якщо малювати по шкірі кульковою ручкою, то чорнило потрапить у кров, після чого можна померти. Все, що від цього може бути, - це алергічні або токсичні реакції на шкірі. Шкіра не дозволить чорнилу потрапити в кров.

3. Якщо протягом тривалого часу висіти вниз головою, можна збожеволіти. Напевне тому, що вся кров перетече в голову. Насправді ж, якщо провисіти вниз головою протягом 2-3 годин, кров депонується у верхній частині тулуба, відтікаючи від ніг. Однак дитина навряд чи провисить вниз головою стільки часу, а за декілька хвилин точно нічого не трапиться.

4. Якщо їсти багато солодкого, попа може злипнутися. Фахівці ще ні в кого не виявляли подібного симптому. Отож у цього явища немає ніякого наукового підґрунтя, тому вірити цьому нема ніяких причин.

5. Якщо з’їсти шматок сирого тіста або щойно спечену здобу, то заворот кишок неминучий. Однак заворот кишок скоріше може статися через надмірне вживання фруктів та овочів, які викликають підвищену перистальтику кишечника та підвищення хвилеподібних скорочень кишечника. Сире тісто може спровокувати лише діарею, адже ферментні системи нездатні переробити клейковину, яка міститься в тісті.

6. Ще один міф: заворот кишок також станеться у тих дітей, які одразу ж після ситного обіду починають надміру рухатися. Насправді це зовсім не так. Для повного перетравлення їжі до органів травної системи повинна поступити кров. Якщо ж почати бігати й стрибати, то кров приливає до м'язів. Від цього у дітей може спостерігатися пронос, запор, застій їжі в шлунку чи кишечнику, та аж ніяк не заворот кишок.

7. Якщо хоча б раз на день не їсти супу, то у вас обов'язково буде гастрит. Однак у деяких країнах люди взагалі не вживають рідких страв. І при цьому зовсім не страждають гастритом.

8. Не можна брати в руки жаб, бо можуть з’явитися бородавки. Бородавки у людини викликані папіломавірусом, тому ними можна заразитися лише від іншої людини. У жаб бородавки - це не захворювання, а норма.

Жаб до рук краще не брати, говорять батьки (фото з сайту uk.wikipedia.org)
Жаб до рук краще не брати, говорять батьки (фото з сайту uk.wikipedia.org)

9. Якщо звести очі до перенісся, і чогось злякатися, то вони можуть назавжди залишитися в такому положенні. Такого не може статися, говорять фахівці.

10. У тих, хто занадто часто миє голову, волосся дуже швидко забруднюється і випадає. Насправді сучасні шампуні доволі м’які, тому чудово підійдуть для щоденного догляду, а волосся випадає зовсім з інших причин.

Джерело: http://e-news.com.ua

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.