Дім булгаківської Маргарити виставлено на продаж Автор: lesya · Опубліковано: 25.01.2012 12:19 · Розділ: Цікаві факти

Декілька днів тому будинок знаменитої та не менш таємничої булгаківської Маргарити виставили на продаж за 42 мільйони доларів.

Старовинний житловий особняк, розташований в самісінькому центрі Москви на Малому Власьєвському провулку, 12, який вважається прототипом дому головної героїні знаменитого роману «Майстер і Маргарита», написаного Михайлом Булгаковим, продадуть з молотка. Початкова вартість лоту становить 42 мільйони доларів.

У прес-релізі агентства нерухомості «Century 21 Захід» підкреслюється: «Минуле цього старовинного комплексу пов'язане з великими іменами XIX-XX століть. Так, у парадній Блакитній залі особняка танцювала свого часу знаменита Айседора Дункан, а більшість булгакознавців впевнені, що саме в цьому будинку на Малому Власьєвському, 12, Булгаков оселив Маргариту».

За офіційними даними, на сьогоднішній день цей загадковий комплекс є власністю двох російських бізнесменів.

Сам особняк та господарські флігелі на прилеглій до нього території було збудовано в 1903 році. За справу взявся популярний на той час архітектор Іван Кондратенко, який збудував дім на замовлення домовласника, купця Івана Коровіна.

Маргарита (фото з сайту bagnet.org)
Маргарита (фото з сайту bagnet.org)

За даними, взятими з матеріалів компанії, на обгородженій території комплексу міської садиби площею 0,31 гектара розташований одноповерховий дім з мезоніном і цокольним поверхом площею 1,527 тисячі квадратних метрів, а також господарські флігелі, гараж та наземна автостоянка, розрахована на 31 машиномісце.

За словами фахівців, в архітектурі та зовнішній обробці особняка гармонійно поєднуються елементи різних напрямів стилю модерн. Цікавим також є той факт, що будівля до сьогодні зберегла свою первісну композиційну структуру та декоративне оформлення фасадів. До речі, первісна обробка збереглася й у внутрішніх інтер'єрах особняка.

Джерело: http://www.km.ru

Інші новини розділу