Сон не завжди є корисним Автор: lesya · Опубліковано: 25.01.2012 10:08 · Розділ: Наука

Нещодавно група вчених з Массачусетського університету (University of Massachusetts), США, виявила, що сон не завжди є корисним. В результаті проведеного дослідження з’ясувалося, що сон після травмуючої події може зафіксувати у пам'яті погані спогади та емоції.

В рамках дослідження вчені опитали більше сотні здорових дорослих осіб. Добровольцям показали низку фотогорафій із зображеннями тривожних сцен, попросивши оцінити емоційні реакції на перегляд цих знімків. По проходженню 12 годин випробовуваним знову показали зображення. При цьому половині добровольців дали можливість поспати, а другій ні.

Іноді сон може зашкодити
Іноді сон може зашкодити

«Виявляється, сон захищає не лише пам'ять, але й емоційні реакції», - говорить співавтор дослідження Ребекка Спенсер (Rebecca Spenser), нейробіолог з Массачусетського університету. У тих людей, які не спали протягом 12 годин після першого етапу експерименту, емоційна реакція на зображення з тривожними сценами була значно слабшою, ніж у тих осіб, які добре відпочили.

За словами Ребеки Спенсер, сон покращує пам'ять та інші когнітивні функції. Та дуже часто буває важко заснути після якоїсь травмуючої подій. «Результати дослідження доводять, що біологічна реакція після травми може бути здоровою. Тому людям слід пройти через період безсоння, перш ніж почати приймати снодійні препарати», - говорить фахівець. Ребекка Спенсер також підкреслила, що отримані результати характерні для посттравматичного стресового розладу, а не для щоденних емоційних злетів та падінь, які не можна вважати приводом позбавляти себе сну.

І хоча сон дає організму відпочинок, мозок продовжує залишатися активним. В рамках дослідження вчені використовували полісомнографію контролю мозкової активності деяких сплячих учасників експерименту. За словами спеціалістів, швидкий сон пов'язаний з емоційним станом. «Ми вважаємо, що частини мозку активізуються під час сну, а це дозволяє обробляти емоції довше, ніж протягом дня», - говорить Спенсер.

У недалекому майбутньому вчені планують зайнятися вивченням зв'язку між сном і пам'яттю в контексті старіння. З віком кількість часу, витраченого на сон, різко знижується. «Ми маємо намір дізнатися, чи є скорочення періоду сну причиною деяких когнітивних і поведінкових змін, які стаються з віком», - пояснила Спенсер.

Джерело: http://lenta.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.