Наступає ера "розумних" таблеток Автор: lesya · Опубліковано: 20.01.2012 11:25 · Розділ: Нові технології

Британські журналісти, посилаючись на відповідні джерела, твердять, що вже найближчим часом пацієнти зможуть придбати «розумні» таблетки зі спеціальними датчиками, призначеними для контролю використання пігулок.

Таблетка визначить, які ліки ви приймаєте
Таблетка визначить, які ліки ви приймаєте

13 січня цього року каліфорнійська компанія Proteus Biomedical разом з аптечною мережею Lloydspharmacy оголосила про випуск на ринок Великобританії «цифрового медичного продукту» під назвою Helius. А вся справа в тому, що у Великобританії дотримання інструкцій із застосування лікарських препаратів є одним із найбільш проблемних питань в сфері охорони здоров'я, особливо тоді, коли пацієнти приймають кілька препаратів, які не рекомендується вживати одночасно.

«Все, що ми можемо зробити, - це моніторинг реального фізичного використання ліків, - говорить Ендрю Томпсон, виконавчий директор компанії Proteus. - Ми вже встигли протестувати систему на сотнях пацієнтів у різних терапевтичних областях. Вона випробовувалася в боротьбі з туберкульозом, в психіатрії, при серцевій недостатності, гіпертонічній хворобі та цукровому діабеті».

Компанія Proteus розробила датчики, які класифікуються як спеціальні «маркери подій». Ці датчики вбудовані в плацебо, яке слід приймати разом з медикаментами. Продаж розумних пігулок повинен розпочатися уже у вересні.

Шлункова кислота запускає датчики в дію. Сенсори відсилають відповідні сигнали на спеціальний пристрій, який кріпиться до шкіри пацієнта. Цей пристрій, схожий на пов’язку, реєструє також серцевий ритм, дихання і температуру тіла, показуючи тим самим, як хворий реагує на той чи інший курс лікування. Отримані дані можуть передаватися на мобільний телефон пацієнта чи на комп’ютер.

До речі, заковтування датчиків – справа зовсім не нова. Ще у 1980-х співробітники НАСА розробили «їстівні» термометри для космонавтів, якими сьогодні користуються деякі спортсмени. Інші дослідники вмонтували в таблетку камеру з метою побачити травну систему зсередини.

Один з творців схожих систем Джонатан Купер з Університету Глазго (Шотландія), засновник компанії Mode Diagnostics, вважає, що описана новинка є досить цікавою. Водночас спеціаліст відзначає, що технологіям внутрішнього моніторингу належить витримати сильну конкуренцію з боку сенсорних систем, розташованих за межами тіла. Так, приміром, дослідницька група на чолі з Купером свого часу намагалася розробити таблетки для виявлення слідів крові в нижньому відділі товстої кишки – перші ознаки раку кишечника. Однак в кінцевому рахунку вчені зрозуміли, що набагато простіше адаптувати свої технології для аналізу зразків стільця.

Джерело: http://science.compulenta.ru

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.