Воду добуватимуть з повітря Автор: Вікторія · Опубліковано: 12.06.2009 15:25 · Розділ: Нові технології

Воду добуватимуть з повітря - повідомили німецькі вчені, яким вдалося перетворити вологу в Н2О. Цей метод може стати справді революційним відкриттям, особливо в регіонах, де вода – на вагу золота. Так, наприклад, в ізраїльській пустелі Негев, де вода у великому дефіциті, вологість повітря складає 64%. З одного кубометра такого повітря можна «витиснути» 11,5 мл води.

«Наш метод базується виключно на відновлюваних джерелах енергії, на зразок сонячних батарей і фотогальванічних пристроїв. Це робить процес повністю автономним. Метод може застосовується навіть в тих регіонах, де поблизу немає ніяких джерел енергії», - говорить один з дослідників, Зігфрід Егнер.

Діє нова система таким чином: сольовий розчин, що поглинає вологу, поміщається в спеціальний резервуар, де він абсорбує вологу з повітря. Звідти речовина прямує у вакуумний відсік, де нагрівається до кипіння (все завдяки сонячним батареям). До речі, для закипання речовини не потрібна висока температура: адже процес відбувається у вакуумі. Далі вода починає випаровуватися і конденсуватися, поступово накопичуючись в пристосованій для цих потреб ємності.

А сольовий розчин знову починає вбирати вологу. «Метод можна відтворити в будь-яких розмірах та масштабах», стверджує Егнер. Експериментальні установки по відбору води з повітря вже випробовувалися в лабораторних умовах. Дослідники збираються перевірити дієвість новинки за межами наукового закладу.

Джерело eurekalert.org


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.