10 прогнозів майбутнього Автор: lesya · Опубліковано: 19.01.2012 13:14 · Розділ: Наука

Після публікації прогнозів майбутнього, складених американським інженером Джоном Елфретом Уоткінсом у 1900 році, фахівці вирішили помислити над тим, як зміниться життя на планеті через 100 років. І хоча прогнози Уоткінса на початку ХХ століття здавалися вкрай дивними та майже неможливими, значна більшість їх виправдалася. Отже, що ж чекає нас через 100 років?

1. В океанах діятимуть тисячі ферм, які виробляти продовольство в нечуваних масштабах. Нашій планеті не вистачить ресурсів для того, щоб прогодувати 10 мільярдів осіб. Тому на океанських фермах вирощуватимуть не лише рибу, але й водорості, які використовуватимуть для отримання продуктів харчування та палива. Більше того, ці водорості будуть генетично модифіковані таким чином, щоб вони могли поглинати великі обсяги азоту з атмосфери.

2. Передача думок на відстані стане реальністю. За словами фахівців, телепатія стане однією зі звичних форм підвищення функціональності мозку. Сприйняття думок та передача їх на відстань стане такою ж буденною справою, як зберігання думок в комп'ютерних мережах.

3. Досягнення генетики дозволять створити людей з високим рівнем інтелекту, які володітимуть безсмертям. Прямий зв'язок мозку з комп'ютером дозволить людям стати безсмертними в практичному сенсі цього слова, водночас і генна модифікація призведе до значного подовження терміну життя.

4. Людство навчиться повністю контролювати погоду. Вже на сьогоднішній день відомо декілька способів боротьби з торнадо чи викликів дощу. У зв’язку з глобальним потеплінням вчені дедалі краще уявляють собі механізми впливу на погоду.

Антарктида стане місцем видобутку корисних копалин (фото взято з сайту fotoart.org.ua)
Антарктида стане місцем видобутку корисних копалин (фото взято з сайту fotoart.org.ua)

5. Антарктида втратить статус заповідної території. Цей континент використовуватимуть для видобутку мінеральних ресурсів, та лише за умови найсуворішого дотримання екологічних норм. Окрім того, людство освоїть Арктику.

6. В обігу буде єдина світова валюта. Вже сьогодні широко популярні електронні гроші, а до середини нашого століття залишиться лише декілька регіональних фізичних валют та глобальна електронна валюта. І, ймовірно, до кінця століття ця валюта стане єдиною.

7. Шлюб зміниться підписанням щорічних контрактів. Звичні форми шлюбу поступляться місцем стосункам, розрахованим на певний період часу, а не на все життя. І це неминуче, особливо, якщо зважити на постійне зростання тривалості життя: якщо ви розраховуєте прожити до 100, навряд чи в 20 вам варто вступати в шлюб до смерті.

8. Спеціальні нанороботи циркулюватимуть по нашій кровоносній системі, «ремонтуючи» клітини та записуючи наші думки.

9. Термоядерний синтез стане реальністю. Термоядерні електростанції, ймовірно, стануть основним джерелом енергії. Однак можливо, що енергію добуватимуть за допомогою величезних сонячних колекторів і видобутку сланцевого газу.

10. У світі врешті-решт залишиться всього три мови - англійська, іспанська і китайська. Адже вже сьогодні більшість мов переживає кризу, поступово вимираючи, інші ж стикаються з конкуренцією іноземних мов.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/

Інші новини розділу

 • Инновационная программа от Европейского Союза

  Инновационная программа от Европейского Союза Автор: prosko17 · Опубліковано: 01.09.2014 13:10

  В этом году Европейский Союз создал ещё одну программу для учёных – Горизонт 2020.


 • Рейтинг найбільш безглуздих наукових відкриттів

  Рейтинг найбільш безглуздих наукових відкриттів Автор: lesya · Опубліковано: 20.08.2014 13:15

  Є чимало людей, готових віддати науці все своє життя. Вони відмовляються від сімей та від життєвих благ, стають навіть трохи одержимими своєю ідеєю. Якщо б цих людей не було, ми б не мали ні літаків, ні автомобілів, а людство так само, як і тисячі років тому, гинуло б від елементарних захворювань. Та все ж далеко не всі науковці працюють над дійсно важливими відкриттями – є відверті наукові шарлатани, що не соромляться витрачати державні чи спонсорські кошти на дуже вже сумнівні відкриття. І ось представники однієї організації в США вирішили скласти рейтинг найбільш безглуздих наукових відкриттів.


 • В космос відправлятимуть людей, роздрукованих на 3D-принтері

  В космос відправлятимуть людей, роздрукованих на 3D-принтері Автор: lesya · Опубліковано: 05.08.2014 13:36

  Технології друку сьогодні перебувають на вершині свого розвитку. Якщо кілька століть тому винахід звичайної друкарської машинки став переворотом, то сьогодні мало не з кожним днем з’являються новинки, що дозволяють відтворювати наші ідеї в найнеймовірніших виявах.


 • Фізика і мистецтво: оригінальна інсталяція Етьєна Рея

  Фізика і мистецтво: оригінальна інсталяція Етьєна Рея Автор: lesya · Опубліковано: 05.08.2014 12:41

  При слові «дифракція» у багатьох людей може виникнути алергія. Чому? Та тому, що фізика, яку ми вивчали в школі, багатьом надокучила гірше гіркої редьки.


 • Білок кальмара зв'яже комп'ютер з мозком та нервовою системою

  Білок кальмара зв'яже комп'ютер з мозком та нервовою системою Автор: lesya · Опубліковано: 25.07.2014 12:04

  В останні роки вчені дедалі більше зусиль докладають до вивчення взаємодії та взаємовпливів людини і різного роду комп’ютерних систем. Одним із напрямів цих досліджень є спроби з’єднати людину з комп’ютером, так, щоб можна було управляти нею за допомогою програм.ОднокласникиМи в Однокласниках