10 прогнозів майбутнього Автор: lesya · Опубліковано: 19.01.2012 13:14 · Розділ: Наука

Після публікації прогнозів майбутнього, складених американським інженером Джоном Елфретом Уоткінсом у 1900 році, фахівці вирішили помислити над тим, як зміниться життя на планеті через 100 років. І хоча прогнози Уоткінса на початку ХХ століття здавалися вкрай дивними та майже неможливими, значна більшість їх виправдалася. Отже, що ж чекає нас через 100 років?

1. В океанах діятимуть тисячі ферм, які виробляти продовольство в нечуваних масштабах. Нашій планеті не вистачить ресурсів для того, щоб прогодувати 10 мільярдів осіб. Тому на океанських фермах вирощуватимуть не лише рибу, але й водорості, які використовуватимуть для отримання продуктів харчування та палива. Більше того, ці водорості будуть генетично модифіковані таким чином, щоб вони могли поглинати великі обсяги азоту з атмосфери.

2. Передача думок на відстані стане реальністю. За словами фахівців, телепатія стане однією зі звичних форм підвищення функціональності мозку. Сприйняття думок та передача їх на відстань стане такою ж буденною справою, як зберігання думок в комп'ютерних мережах.

3. Досягнення генетики дозволять створити людей з високим рівнем інтелекту, які володітимуть безсмертям. Прямий зв'язок мозку з комп'ютером дозволить людям стати безсмертними в практичному сенсі цього слова, водночас і генна модифікація призведе до значного подовження терміну життя.

4. Людство навчиться повністю контролювати погоду. Вже на сьогоднішній день відомо декілька способів боротьби з торнадо чи викликів дощу. У зв’язку з глобальним потеплінням вчені дедалі краще уявляють собі механізми впливу на погоду.

Антарктида стане місцем видобутку корисних копалин (фото взято з сайту fotoart.org.ua)
Антарктида стане місцем видобутку корисних копалин (фото взято з сайту fotoart.org.ua)

5. Антарктида втратить статус заповідної території. Цей континент використовуватимуть для видобутку мінеральних ресурсів, та лише за умови найсуворішого дотримання екологічних норм. Окрім того, людство освоїть Арктику.

6. В обігу буде єдина світова валюта. Вже сьогодні широко популярні електронні гроші, а до середини нашого століття залишиться лише декілька регіональних фізичних валют та глобальна електронна валюта. І, ймовірно, до кінця століття ця валюта стане єдиною.

7. Шлюб зміниться підписанням щорічних контрактів. Звичні форми шлюбу поступляться місцем стосункам, розрахованим на певний період часу, а не на все життя. І це неминуче, особливо, якщо зважити на постійне зростання тривалості життя: якщо ви розраховуєте прожити до 100, навряд чи в 20 вам варто вступати в шлюб до смерті.

8. Спеціальні нанороботи циркулюватимуть по нашій кровоносній системі, «ремонтуючи» клітини та записуючи наші думки.

9. Термоядерний синтез стане реальністю. Термоядерні електростанції, ймовірно, стануть основним джерелом енергії. Однак можливо, що енергію добуватимуть за допомогою величезних сонячних колекторів і видобутку сланцевого газу.

10. У світі врешті-решт залишиться всього три мови - англійська, іспанська і китайська. Адже вже сьогодні більшість мов переживає кризу, поступово вимираючи, інші ж стикаються з конкуренцією іноземних мов.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/

Інші новини розділу

 • У Болгарії археологи виявили могилу вампіра

  У Болгарії археологи виявили могилу вампіра Автор: lesya · Опубліковано: 14.10.2014 21:51

  Досить цікаву і по-своєму унікальну знахідку зробили недавно болгарські археологи - вони розкопали могилу, яку у вченому світі охрестили «могилою вампіра».

  Всередині цієї могили вчені виявили людський скелет, з-поміж ребер якого стирчав металевий леміш від плуга. Археологи переконані, що у такий спосіб було вбито «вампіра».

  Відкопати могилу вдалося чоловікові, якого прозвали болгарським Індіаною Джонсом, - професорові Миколі Овчарову.

  Вчений все своє життя присвятив загадкам древніх цивілізацій. Він працював на розкопках Перперикону - стародавнього міста, розташованого на півдні Болгарії, неподалік від кордону з Грецією. Це стародавнє місто було виявлене всього два десятиліття тому, хоча люди жили тут ще за п’ять тисяч років до нашої ери!


 • Тип фігури розкаже про розумові здібності жінки

  Тип фігури розкаже про розумові здібності жінки Автор: lesya · Опубліковано: 07.10.2014 23:51

  Жінкам з пишними стегнами є чим гордитися – крім того, що вони є більш привабливими для чоловіків, вони ще й виявилися розумнішим за своїх тонконогих суперниць. Дослідження, яке дозволило вченим дійти схожих висновків, проводилося американськими вченими.


 • Вчені вивели "магічну" формулу цементу

  Вчені вивели "магічну" формулу цементу Автор: lesya · Опубліковано: 01.10.2014 23:56

  Намагаючись удосконалити уже існуючі технології, вчені проводять нові дослідження, втілюючи в життя найнеймовірніші ідеї, які, слід визнати, іноді виявляються доволі продуктивними.


 • Американський професор графічно пояснив, що таке кандидатська дисертація

  Американський професор графічно пояснив, що таке кандидатська дисертація Автор: lesya · Опубліковано: 24.09.2014 17:45

  Ще в сиву давнину великий мудрець і філософ Сократ виголосив фразу, якій судилося стати крилатою: «Я знаю тільки те, що я нічого не знаю…». У цієї фрази є продовження – «Але інші не знають і цього, то ж я знаю більше, ніж інші», але не воно зараз нас цікавить. Ми звертаємо увагу саме на першу частину цього без перебільшення легендарного висловлювання.


 • Російські вчені заявили, що людина майбутнього житиме не більше тридцяти років

  Російські вчені заявили, що людина майбутнього житиме не більше тридцяти років Автор: lesya · Опубліковано: 23.09.2014 20:35

  На сьогоднішній день середня тривалість життя українців порівняно невисока – всього шістдесят вісім років. Однак, як твердять російські вчені, вже в недалекому майбутньому люди житимуть ще менше – середня тривалість життя людини майбутнього не перевищить тридцяти років.ОднокласникиМи в Однокласниках