10 прогнозів майбутнього Автор: lesya · Опубліковано: 19.01.2012 13:14 · Розділ: Наука

Після публікації прогнозів майбутнього, складених американським інженером Джоном Елфретом Уоткінсом у 1900 році, фахівці вирішили помислити над тим, як зміниться життя на планеті через 100 років. І хоча прогнози Уоткінса на початку ХХ століття здавалися вкрай дивними та майже неможливими, значна більшість їх виправдалася. Отже, що ж чекає нас через 100 років?

1. В океанах діятимуть тисячі ферм, які виробляти продовольство в нечуваних масштабах. Нашій планеті не вистачить ресурсів для того, щоб прогодувати 10 мільярдів осіб. Тому на океанських фермах вирощуватимуть не лише рибу, але й водорості, які використовуватимуть для отримання продуктів харчування та палива. Більше того, ці водорості будуть генетично модифіковані таким чином, щоб вони могли поглинати великі обсяги азоту з атмосфери.

2. Передача думок на відстані стане реальністю. За словами фахівців, телепатія стане однією зі звичних форм підвищення функціональності мозку. Сприйняття думок та передача їх на відстань стане такою ж буденною справою, як зберігання думок в комп'ютерних мережах.

3. Досягнення генетики дозволять створити людей з високим рівнем інтелекту, які володітимуть безсмертям. Прямий зв'язок мозку з комп'ютером дозволить людям стати безсмертними в практичному сенсі цього слова, водночас і генна модифікація призведе до значного подовження терміну життя.

4. Людство навчиться повністю контролювати погоду. Вже на сьогоднішній день відомо декілька способів боротьби з торнадо чи викликів дощу. У зв’язку з глобальним потеплінням вчені дедалі краще уявляють собі механізми впливу на погоду.

Антарктида стане місцем видобутку корисних копалин (фото взято з сайту fotoart.org.ua)
Антарктида стане місцем видобутку корисних копалин (фото взято з сайту fotoart.org.ua)

5. Антарктида втратить статус заповідної території. Цей континент використовуватимуть для видобутку мінеральних ресурсів, та лише за умови найсуворішого дотримання екологічних норм. Окрім того, людство освоїть Арктику.

6. В обігу буде єдина світова валюта. Вже сьогодні широко популярні електронні гроші, а до середини нашого століття залишиться лише декілька регіональних фізичних валют та глобальна електронна валюта. І, ймовірно, до кінця століття ця валюта стане єдиною.

7. Шлюб зміниться підписанням щорічних контрактів. Звичні форми шлюбу поступляться місцем стосункам, розрахованим на певний період часу, а не на все життя. І це неминуче, особливо, якщо зважити на постійне зростання тривалості життя: якщо ви розраховуєте прожити до 100, навряд чи в 20 вам варто вступати в шлюб до смерті.

8. Спеціальні нанороботи циркулюватимуть по нашій кровоносній системі, «ремонтуючи» клітини та записуючи наші думки.

9. Термоядерний синтез стане реальністю. Термоядерні електростанції, ймовірно, стануть основним джерелом енергії. Однак можливо, що енергію добуватимуть за допомогою величезних сонячних колекторів і видобутку сланцевого газу.

10. У світі врешті-решт залишиться всього три мови - англійська, іспанська і китайська. Адже вже сьогодні більшість мов переживає кризу, поступово вимираючи, інші ж стикаються з конкуренцією іноземних мов.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/

Інші новини розділу

 • Негативні риси характеру можна зробити позитивними

  Негативні риси характеру можна зробити позитивними Автор: lesya · Опубліковано: 17.12.2014 14:58

  Є люди, немов ангели, що випромінюють радість і позитив, які аж світяться від того, що живуть, і дарують радість іншим. Від спілкування з такими людьми на душі стає легко і весело, від них віє свіжістю і умиротворенням, і ти, хоч-не-хоч, мимоволі потрапляєш під їхній вплив, стаючи трішечки добрішим. А є інші, з настільки кепським характером, що від кількох хвилин, проведених з ними ти відчуваєш роздратування, а в душі залишається якийсь неприємний осад.


 • Вчені пояснили таку емоцію, як "агресія до прекрасного"

  Вчені пояснили таку емоцію, як "агресія до прекрасного" Автор: lesya · Опубліковано: 16.12.2014 11:58

  Коли ми дивимося на маленьке симпатичне кошеня, нам так і хочеться його погладити, а глянувши на пухкеньке немовля, так і хочеться легенько ущипнути його за щічки. Це явище вчені назвали «агресією до прекрасного». І вони вирішили пояснити цю емоцію.


 • Чому в літаках вимикають мобільні

  Чому в літаках вимикають мобільні Автор: lesya · Опубліковано: 02.12.2014 12:30

  Якщо ви коли-небудь літали літаком, то знаєте, що в салоні літального апарату, коли літак піднімається у повітря та летить, користуватися мобільними пристроями не можна. Так, як тільки все готове до відльоту, стюардеса просить пасажирів вимкнути мобільні пристрої. Але далеко не всі готові дотримуватися вказівки – як показують дані нового дослідження, сорок відсотків пасажирів не вимикає мобілки під час польоту, а лише засовує їх якомога глибше у кишені.


 • Вчені довели, що машинальне малювання на папері сприяє генерації нових ідей

  Вчені довели, що машинальне малювання на папері сприяє генерації нових ідей Автор: lesya · Опубліковано: 26.11.2014 14:28

  Недавно вчені після низки чергових досліджень довели, що машинальне малювання на лекціях допомагає краще засвоювати нові ідеї та запам'ятовувати нову інформацію.


 • Вчені відтворили ефект присутності примари в приміщенні

  Вчені відтворили ефект присутності примари в приміщенні Автор: lesya · Опубліковано: 07.11.2014 19:36

  Досить боятися привидів та примар – настав час зазирнути своєму страхові у вічі та підставити спину мурашкам – вченим вдалося створити відчуття присутності примари у кімнаті. Я твердять піддослідні, відчуття – не з найприємніших.ОднокласникиМи в Однокласниках