10 прогнозів майбутнього Автор: lesya · Опубліковано: 19.01.2012 13:14 · Розділ: Наука

Після публікації прогнозів майбутнього, складених американським інженером Джоном Елфретом Уоткінсом у 1900 році, фахівці вирішили помислити над тим, як зміниться життя на планеті через 100 років. І хоча прогнози Уоткінса на початку ХХ століття здавалися вкрай дивними та майже неможливими, значна більшість їх виправдалася. Отже, що ж чекає нас через 100 років?

1. В океанах діятимуть тисячі ферм, які виробляти продовольство в нечуваних масштабах. Нашій планеті не вистачить ресурсів для того, щоб прогодувати 10 мільярдів осіб. Тому на океанських фермах вирощуватимуть не лише рибу, але й водорості, які використовуватимуть для отримання продуктів харчування та палива. Більше того, ці водорості будуть генетично модифіковані таким чином, щоб вони могли поглинати великі обсяги азоту з атмосфери.

2. Передача думок на відстані стане реальністю. За словами фахівців, телепатія стане однією зі звичних форм підвищення функціональності мозку. Сприйняття думок та передача їх на відстань стане такою ж буденною справою, як зберігання думок в комп'ютерних мережах.

3. Досягнення генетики дозволять створити людей з високим рівнем інтелекту, які володітимуть безсмертям. Прямий зв'язок мозку з комп'ютером дозволить людям стати безсмертними в практичному сенсі цього слова, водночас і генна модифікація призведе до значного подовження терміну життя.

4. Людство навчиться повністю контролювати погоду. Вже на сьогоднішній день відомо декілька способів боротьби з торнадо чи викликів дощу. У зв’язку з глобальним потеплінням вчені дедалі краще уявляють собі механізми впливу на погоду.

Антарктида стане місцем видобутку корисних копалин (фото взято з сайту fotoart.org.ua)
Антарктида стане місцем видобутку корисних копалин (фото взято з сайту fotoart.org.ua)

5. Антарктида втратить статус заповідної території. Цей континент використовуватимуть для видобутку мінеральних ресурсів, та лише за умови найсуворішого дотримання екологічних норм. Окрім того, людство освоїть Арктику.

6. В обігу буде єдина світова валюта. Вже сьогодні широко популярні електронні гроші, а до середини нашого століття залишиться лише декілька регіональних фізичних валют та глобальна електронна валюта. І, ймовірно, до кінця століття ця валюта стане єдиною.

7. Шлюб зміниться підписанням щорічних контрактів. Звичні форми шлюбу поступляться місцем стосункам, розрахованим на певний період часу, а не на все життя. І це неминуче, особливо, якщо зважити на постійне зростання тривалості життя: якщо ви розраховуєте прожити до 100, навряд чи в 20 вам варто вступати в шлюб до смерті.

8. Спеціальні нанороботи циркулюватимуть по нашій кровоносній системі, «ремонтуючи» клітини та записуючи наші думки.

9. Термоядерний синтез стане реальністю. Термоядерні електростанції, ймовірно, стануть основним джерелом енергії. Однак можливо, що енергію добуватимуть за допомогою величезних сонячних колекторів і видобутку сланцевого газу.

10. У світі врешті-решт залишиться всього три мови - англійська, іспанська і китайська. Адже вже сьогодні більшість мов переживає кризу, поступово вимираючи, інші ж стикаються з конкуренцією іноземних мов.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/

Інші новини розділу

 • Карта головного мозку зробить нас безсмертними

  Карта головного мозку зробить нас безсмертними Автор: lesya · Опубліковано: 24.04.2014 16:46

  Розвиток науки сьогодні досягнув дуже високого рівня, і те, що для наших попередників було таємницею, сьогодні стало звичним явищем. Стосується це і досліджень в області вивчення особливостей головного мозку людини.

  Один американський фізик, бесідуючи з журналісткою видання El Mundo Марією Рамірес зауважив, що за останні десять років людство дізналося про мозок більше, ніж за всю історію існування людства, і тепер вчені можуть з упевненістю твердити, що телепатія реальна. За словами Мічіо Каку, люди силою думки можуть пересувати предмети, запам'ятовувати і викачувати прості спогади, а також фотографувати сни.

  Справді, сьогодні людство навчилося під’єднувати мозок до комп’ютера, відтак і до Інтернету. Зовсім скоро, вважає учений, Інтернет перетвориться на таку собі мережу мізків, інакше кажучи, brain-net. Через мережу ми зможемо ділитися думками та емоціями, а це обов’язково сподобається молоді, вважає Каку.


 • Вчені виготовили графен, змішавши графітовий порошок з засобом для миття посуду у звичайному кухонному блендері

  Вчені виготовили графен, змішавши графітовий порошок з засобом для миття посуду у звичайному кухонному блендері Автор: lesya · Опубліковано: 23.04.2014 20:59

  Про унікальні властивості графену у вченому світі говорять дуже давно. Цей матеріал і справді унікальний: він є міцнішим за алмаз, у кілька мільйонів разів тонший за папір та проводить електрику краще, ніж мідь. Однак до цих пір широкомасштабне застосування графену було неможливим, оскільки, як твердять учені, традиційними способами можна було отримати або мало графену високої якості, або ж багато цього матеріалу з цілою купою дефектів.


 • Дослідження тривалістю 75 років доводить, що щастя в коханні

  Дослідження тривалістю 75 років доводить, що щастя в коханні Автор: lesya · Опубліковано: 17.04.2014 21:54

  Тисячі вчених і філософів з усього світу вже протягом тисячоліть намагаються з’ясувати, в чому секрет людського щастя. Хтось вбачає його у багатстві, хтось – в міцній дружбі, комусь важливіший кар’єрний успіх і втілення відповідних амбіцій. А є такі, хто не може бути щасливим без кохання. І, як виявилося, останніх – більшість. Навіть не більшість, а всі: дослідження, що тривало сімдесят п’ять років, доводить, що щастя людини – в коханні.


 • У Гарвардській бібліотеці було виявлено моторошні книги з людської плоті

  У Гарвардській бібліотеці було виявлено моторошні книги з людської плоті Автор: lesya · Опубліковано: 07.04.2014 17:34

  Страхітливу і моторошну знахідку було зроблено недавно в стінах Гарвардського університету, одного з найпрестижніших і найбільш знаменитих вузів світу. Серед його випускників – ціла купа мільярдерів, а Гарвардська бібліотека відома в цілому світі. В цілому, слава про Гарвард ходила тільки хороша. Але тепер її було заплямовано однією моторошною знахідкою.


 • Вчені розробили метод тривимірної зйомки сперматозоїдів

  Вчені розробили метод тривимірної зйомки сперматозоїдів Автор: lesya · Опубліковано: 02.04.2014 23:10

  Тривимірні технології міцно вкоренилися в багатьох сферах нашого життя, а тепер вони торкнулися ще й такої тонкої справи, як секс. Точніше, навіть не сексу, а його прямого наслідку: сперматозоїдів.ОднокласникиМи в Однокласниках