10 прогнозів майбутнього Автор: lesya · Опубліковано: 19.01.2012 13:14 · Розділ: Наука

Після публікації прогнозів майбутнього, складених американським інженером Джоном Елфретом Уоткінсом у 1900 році, фахівці вирішили помислити над тим, як зміниться життя на планеті через 100 років. І хоча прогнози Уоткінса на початку ХХ століття здавалися вкрай дивними та майже неможливими, значна більшість їх виправдалася. Отже, що ж чекає нас через 100 років?

1. В океанах діятимуть тисячі ферм, які виробляти продовольство в нечуваних масштабах. Нашій планеті не вистачить ресурсів для того, щоб прогодувати 10 мільярдів осіб. Тому на океанських фермах вирощуватимуть не лише рибу, але й водорості, які використовуватимуть для отримання продуктів харчування та палива. Більше того, ці водорості будуть генетично модифіковані таким чином, щоб вони могли поглинати великі обсяги азоту з атмосфери.

2. Передача думок на відстані стане реальністю. За словами фахівців, телепатія стане однією зі звичних форм підвищення функціональності мозку. Сприйняття думок та передача їх на відстань стане такою ж буденною справою, як зберігання думок в комп'ютерних мережах.

3. Досягнення генетики дозволять створити людей з високим рівнем інтелекту, які володітимуть безсмертям. Прямий зв'язок мозку з комп'ютером дозволить людям стати безсмертними в практичному сенсі цього слова, водночас і генна модифікація призведе до значного подовження терміну життя.

4. Людство навчиться повністю контролювати погоду. Вже на сьогоднішній день відомо декілька способів боротьби з торнадо чи викликів дощу. У зв’язку з глобальним потеплінням вчені дедалі краще уявляють собі механізми впливу на погоду.

Антарктида стане місцем видобутку корисних копалин (фото взято з сайту fotoart.org.ua)
Антарктида стане місцем видобутку корисних копалин (фото взято з сайту fotoart.org.ua)

5. Антарктида втратить статус заповідної території. Цей континент використовуватимуть для видобутку мінеральних ресурсів, та лише за умови найсуворішого дотримання екологічних норм. Окрім того, людство освоїть Арктику.

6. В обігу буде єдина світова валюта. Вже сьогодні широко популярні електронні гроші, а до середини нашого століття залишиться лише декілька регіональних фізичних валют та глобальна електронна валюта. І, ймовірно, до кінця століття ця валюта стане єдиною.

7. Шлюб зміниться підписанням щорічних контрактів. Звичні форми шлюбу поступляться місцем стосункам, розрахованим на певний період часу, а не на все життя. І це неминуче, особливо, якщо зважити на постійне зростання тривалості життя: якщо ви розраховуєте прожити до 100, навряд чи в 20 вам варто вступати в шлюб до смерті.

8. Спеціальні нанороботи циркулюватимуть по нашій кровоносній системі, «ремонтуючи» клітини та записуючи наші думки.

9. Термоядерний синтез стане реальністю. Термоядерні електростанції, ймовірно, стануть основним джерелом енергії. Однак можливо, що енергію добуватимуть за допомогою величезних сонячних колекторів і видобутку сланцевого газу.

10. У світі врешті-решт залишиться всього три мови - англійська, іспанська і китайська. Адже вже сьогодні більшість мов переживає кризу, поступово вимираючи, інші ж стикаються з конкуренцією іноземних мов.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/

Інші новини розділу

 • Китайські вчені створили прототип Термінатора

  Китайські вчені створили прототип Термінатора Автор: lesya · Опубліковано: 12.03.2015 07:58

  Недавно китайці представили світові революційно нову технологію. Винахід місцевих учених вже охрестили прототипом рідкого Термінатора.


 • Вчені кажуть, що інопланетяни можуть жити під землею

  Вчені кажуть, що інопланетяни можуть жити під землею Автор: lesya · Опубліковано: 24.02.2015 20:20

  Прийнято думати, що прибульці чи інопланетяни живуть на інших планетах. Можливо, в інших галактиках чи й зовсім інших космічних вимірах. І ось уже роками вчені з усього світу зайняті пошуками інопланетних істот. Поки що безрезультатно – або якщо якісь результати є, то вони засекречені від більшості з нас, простих смертних.


 • Особливе звучання скрипок Страдіварі зумовлене помилкою при виробництві

  Особливе звучання скрипок Страдіварі зумовлене помилкою при виробництві Автор: lesya · Опубліковано: 18.02.2015 09:08

  Іноді помилка, допущена випадково, може стати великим відкриттям. Так, в результаті помилки було відкрито Америку і винайдено безліч необхідних людству речей. А тепер вчені з’ясували, що й унікальне звучання скрипок Страдіварі було зумовлене помилкою при виробництві.


 • Вчені порівняли комету зі смаженим морозивом

  Вчені порівняли комету зі смаженим морозивом Автор: lesya · Опубліковано: 17.02.2015 16:39

  Людям, далеким від фізики, іноді тяжко зрозуміти суть багатьох фізичних та астрономічних явищ. Виправити ситуацію взялися вчені: вони спробували пояснити природу комет простою та зрозумілою для більшості людей мовою. І для цього комети порівняли зі… смаженим морозивом.


 • Хіміки навчилися варені яйця знову робити сирими

  Хіміки навчилися варені яйця знову робити сирими Автор: lesya · Опубліковано: 30.01.2015 23:55

  Чи можете ви собі уявити, щоб варене яйце знову стало сирим? Навряд чи – це щось з області фантастики, подумає більшість людей, далеких від хімії.ОднокласникиМи в Однокласниках