10 прогнозів майбутнього Автор: lesya · Опубліковано: 19.01.2012 13:14 · Розділ: Наука

Після публікації прогнозів майбутнього, складених американським інженером Джоном Елфретом Уоткінсом у 1900 році, фахівці вирішили помислити над тим, як зміниться життя на планеті через 100 років. І хоча прогнози Уоткінса на початку ХХ століття здавалися вкрай дивними та майже неможливими, значна більшість їх виправдалася. Отже, що ж чекає нас через 100 років?

1. В океанах діятимуть тисячі ферм, які виробляти продовольство в нечуваних масштабах. Нашій планеті не вистачить ресурсів для того, щоб прогодувати 10 мільярдів осіб. Тому на океанських фермах вирощуватимуть не лише рибу, але й водорості, які використовуватимуть для отримання продуктів харчування та палива. Більше того, ці водорості будуть генетично модифіковані таким чином, щоб вони могли поглинати великі обсяги азоту з атмосфери.

2. Передача думок на відстані стане реальністю. За словами фахівців, телепатія стане однією зі звичних форм підвищення функціональності мозку. Сприйняття думок та передача їх на відстань стане такою ж буденною справою, як зберігання думок в комп'ютерних мережах.

3. Досягнення генетики дозволять створити людей з високим рівнем інтелекту, які володітимуть безсмертям. Прямий зв'язок мозку з комп'ютером дозволить людям стати безсмертними в практичному сенсі цього слова, водночас і генна модифікація призведе до значного подовження терміну життя.

4. Людство навчиться повністю контролювати погоду. Вже на сьогоднішній день відомо декілька способів боротьби з торнадо чи викликів дощу. У зв’язку з глобальним потеплінням вчені дедалі краще уявляють собі механізми впливу на погоду.

Антарктида стане місцем видобутку корисних копалин (фото взято з сайту fotoart.org.ua)
Антарктида стане місцем видобутку корисних копалин (фото взято з сайту fotoart.org.ua)

5. Антарктида втратить статус заповідної території. Цей континент використовуватимуть для видобутку мінеральних ресурсів, та лише за умови найсуворішого дотримання екологічних норм. Окрім того, людство освоїть Арктику.

6. В обігу буде єдина світова валюта. Вже сьогодні широко популярні електронні гроші, а до середини нашого століття залишиться лише декілька регіональних фізичних валют та глобальна електронна валюта. І, ймовірно, до кінця століття ця валюта стане єдиною.

7. Шлюб зміниться підписанням щорічних контрактів. Звичні форми шлюбу поступляться місцем стосункам, розрахованим на певний період часу, а не на все життя. І це неминуче, особливо, якщо зважити на постійне зростання тривалості життя: якщо ви розраховуєте прожити до 100, навряд чи в 20 вам варто вступати в шлюб до смерті.

8. Спеціальні нанороботи циркулюватимуть по нашій кровоносній системі, «ремонтуючи» клітини та записуючи наші думки.

9. Термоядерний синтез стане реальністю. Термоядерні електростанції, ймовірно, стануть основним джерелом енергії. Однак можливо, що енергію добуватимуть за допомогою величезних сонячних колекторів і видобутку сланцевого газу.

10. У світі врешті-решт залишиться всього три мови - англійська, іспанська і китайська. Адже вже сьогодні більшість мов переживає кризу, поступово вимираючи, інші ж стикаються з конкуренцією іноземних мов.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/

Інші новини розділу

 • Археологи відшукали могилу Мони Лізи

  Археологи відшукали могилу Мони Лізи Автор: lesya · Опубліковано: 25.09.2015 11:07

  Загадкова усмішка знаменитої Мони Лізи ось уже декілька століть поспіль зводить з розуму вчених з усього світу. Версій, хто б міг бути зображений на картині, існує безліч, а містичних історій, пов’язаних з полотном, ще більше.


 • М'ясо та шоколад руйнують нашу психіку

  М'ясо та шоколад руйнують нашу психіку Автор: lesya · Опубліковано: 24.09.2015 21:50

  Коли у вас стрес чи поганий настрій, вчені радять з’їсти шматочок шоколаду. Він містить речовини, що сприяють ви киду ендорфінів – гормонів радості, від яких ми почуваємося набагато краще.


 • Люди занадто дурні для контакту з прибульцями

  Люди занадто дурні для контакту з прибульцями Автор: lesya · Опубліковано: 19.09.2015 08:41

  Ось уже багато років поспіль людство намагається вийти на контакт з інопланетними цивілізаціями. Але поки що безрезультатно. Втім, вчені вважають, що контакт з істотами, що заселяють інші планети, відбудеться ще не скоро. За твердженням експертів, прибульці вже не раз присилали людям сигнали, щоб вийти на контакт, але ми ще занадто дурні, щоб ці сигнали розшифрувати.


 • Вчені підрахували, скільки років слову fuck

  Вчені підрахували, скільки років слову fuck Автор: lesya · Опубліковано: 15.09.2015 17:18

  Ненормативна лексика не є породженням сучасності – ще наші прадіди любили присмачити свою мову кріпким словечком. Слова, що тепер стали матюками, колись вживалися зовсім в іншому значенні.


 • Вчені встановили запах смерті

  Вчені встановили запах смерті Автор: lesya · Опубліковано: 14.09.2015 19:34

  Недавно група вчених з Британії вирішила провести доволі моторошне дослідження, в рамках якого було з’ясовано, який запах має смерть. Про отримані результати вчені сповістили в рамках Британського фестивалю науки, що проходив у місті Бредфорд.ОднокласникиМи в Однокласниках