10 прогнозів майбутнього Автор: lesya · Опубліковано: 19.01.2012 13:14 · Розділ: Наука

Після публікації прогнозів майбутнього, складених американським інженером Джоном Елфретом Уоткінсом у 1900 році, фахівці вирішили помислити над тим, як зміниться життя на планеті через 100 років. І хоча прогнози Уоткінса на початку ХХ століття здавалися вкрай дивними та майже неможливими, значна більшість їх виправдалася. Отже, що ж чекає нас через 100 років?

1. В океанах діятимуть тисячі ферм, які виробляти продовольство в нечуваних масштабах. Нашій планеті не вистачить ресурсів для того, щоб прогодувати 10 мільярдів осіб. Тому на океанських фермах вирощуватимуть не лише рибу, але й водорості, які використовуватимуть для отримання продуктів харчування та палива. Більше того, ці водорості будуть генетично модифіковані таким чином, щоб вони могли поглинати великі обсяги азоту з атмосфери.

2. Передача думок на відстані стане реальністю. За словами фахівців, телепатія стане однією зі звичних форм підвищення функціональності мозку. Сприйняття думок та передача їх на відстань стане такою ж буденною справою, як зберігання думок в комп'ютерних мережах.

3. Досягнення генетики дозволять створити людей з високим рівнем інтелекту, які володітимуть безсмертям. Прямий зв'язок мозку з комп'ютером дозволить людям стати безсмертними в практичному сенсі цього слова, водночас і генна модифікація призведе до значного подовження терміну життя.

4. Людство навчиться повністю контролювати погоду. Вже на сьогоднішній день відомо декілька способів боротьби з торнадо чи викликів дощу. У зв’язку з глобальним потеплінням вчені дедалі краще уявляють собі механізми впливу на погоду.

Антарктида стане місцем видобутку корисних копалин (фото взято з сайту fotoart.org.ua)
Антарктида стане місцем видобутку корисних копалин (фото взято з сайту fotoart.org.ua)

5. Антарктида втратить статус заповідної території. Цей континент використовуватимуть для видобутку мінеральних ресурсів, та лише за умови найсуворішого дотримання екологічних норм. Окрім того, людство освоїть Арктику.

6. В обігу буде єдина світова валюта. Вже сьогодні широко популярні електронні гроші, а до середини нашого століття залишиться лише декілька регіональних фізичних валют та глобальна електронна валюта. І, ймовірно, до кінця століття ця валюта стане єдиною.

7. Шлюб зміниться підписанням щорічних контрактів. Звичні форми шлюбу поступляться місцем стосункам, розрахованим на певний період часу, а не на все життя. І це неминуче, особливо, якщо зважити на постійне зростання тривалості життя: якщо ви розраховуєте прожити до 100, навряд чи в 20 вам варто вступати в шлюб до смерті.

8. Спеціальні нанороботи циркулюватимуть по нашій кровоносній системі, «ремонтуючи» клітини та записуючи наші думки.

9. Термоядерний синтез стане реальністю. Термоядерні електростанції, ймовірно, стануть основним джерелом енергії. Однак можливо, що енергію добуватимуть за допомогою величезних сонячних колекторів і видобутку сланцевого газу.

10. У світі врешті-решт залишиться всього три мови - англійська, іспанська і китайська. Адже вже сьогодні більшість мов переживає кризу, поступово вимираючи, інші ж стикаються з конкуренцією іноземних мов.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/

Інші новини розділу

 • Наукова стаття з 5154 авторами побила світовий рекорд

  Наукова стаття з 5154 авторами побила світовий рекорд Автор: lesya · Опубліковано: 19.05.2015 11:03

  Вчені та дослідники часто стають авторами наукових статей. Пишуть вони їх самостійно або в співавторстві - останній варіант, до речі, досить поширений у вченому світі. Але недавно в світ вийшла стаття, яка побила всі рекорди: її авторами стало п’ять тисяч сто п’ятдесят чотири особи.

  Що найцікавіше: сама стаття зайняла всього чотирнадцять сторінок - стільки місця знадобилося, щоб описати зміст дослідження. Але сама наукова робота має тридцять три сторінки - з них, як ви вже встигли догадатися, двадцять чотири - це список авторів та назви наукових установ, у яких вони працюють.

  Стаття була опублікована на сторінках журналу Physical Review Letters. Вона побила попередній рекорд - статтю від 2008-го року, список авторів якої складався з трьох тисяч імен.

  Опублікована наукова робота - це приклад колективної творчості двох колаборацій, що працюють на ATLAS і CMS, - двох детекторів Великого адронного коллайдера.


 • Загадкові сигнали, що не давали вченим спокою цілих 17 років, видавала їхня мікрохвильовка

  Загадкові сигнали, що не давали вченим спокою цілих 17 років, видавала їхня мікрохвильовка Автор: lesya · Опубліковано: 11.05.2015 16:54

  Невелике розчарування чекало австралійських учених. Ще в 1998 році вони зафіксували якісь загадкові сигнали, що йшли з космосу. Недавно виявилося, що ці сигнали “відсилала” астрономам їхня мікрохвильовка.

  Вперше загадкові сигнали група астрономів з Австралії отримала зі знаменитого телескопа в Парксі. Це явище було назване “перитонітом”. І лише сімнадцять років по тому з’ясувалося, що таємничі звуки відсилали зовсім не блискавки чи інопланетні цивілізації, а мікрохвильові печі, в яких співробітники обсерваторії розігрівали собі їжу.

  Запідозрили неладне вчені ще у січні цього року. На думку про те, що сигнали не такі вже й таємничі, їх підштовхнув той факт, що частота сигналу, уловлена за допомогою передавача, складала 2,4 гігагерца, а це відповідає частоті, на якій працюють мікрохвильові печі. До речі, саме на цій частоті працюють й інші електронні пристрої, в тім числі і Wi-Fi-модулі і навіть 4G-модеми.


 • Шнобелівська премія 2014 - сосиски з фекалій і тампони з бекону

  Шнобелівська премія 2014 - сосиски з фекалій і тампони з бекону Автор: lesya · Опубліковано: 08.05.2015 18:25

  Всі студенти знають, що дипломна робота - це дуже серйозна справа, до виконання якої потрібно підійти дуже відповідально. При чому продумати все варто до найменших дрібниць, щоб не стати схожим на когось з лауреатів Шнобелівської премії.


 • Дослідження доводять: немовлята розуміють набагато більше, ніж ми собі уявляємо

  Дослідження доводять: немовлята розуміють набагато більше, ніж ми собі уявляємо Автор: lesya · Опубліковано: 01.05.2015 16:20

  Щоб виховати дитину достойною і повноцінною особистістю, потрібно дуже багато знати. І традиційні для батьків, народжених в СРСР, методи виховання навряд чи стануть в нагоді: виявляється, малюки можуть і розуміють набагато більше, ніж ми можемо собі уявити.


 • Кілька цікавих історичних фактів для презентації

  Кілька цікавих історичних фактів для презентації Автор: lesya · Опубліковано: 01.05.2015 14:26

  Комусь історія може видатися нудною наукою. Дійсно, вивчати історію стандартними фразами, набором штампів та кліше чи сухими датами скучно. Та якщо підійти до справи креативно, то урок історії перетвориться на захопливу подорож у давній світ.ОднокласникиМи в Однокласниках