10 прогнозів майбутнього Автор: lesya · Опубліковано: 19.01.2012 13:14 · Розділ: Наука

Після публікації прогнозів майбутнього, складених американським інженером Джоном Елфретом Уоткінсом у 1900 році, фахівці вирішили помислити над тим, як зміниться життя на планеті через 100 років. І хоча прогнози Уоткінса на початку ХХ століття здавалися вкрай дивними та майже неможливими, значна більшість їх виправдалася. Отже, що ж чекає нас через 100 років?

1. В океанах діятимуть тисячі ферм, які виробляти продовольство в нечуваних масштабах. Нашій планеті не вистачить ресурсів для того, щоб прогодувати 10 мільярдів осіб. Тому на океанських фермах вирощуватимуть не лише рибу, але й водорості, які використовуватимуть для отримання продуктів харчування та палива. Більше того, ці водорості будуть генетично модифіковані таким чином, щоб вони могли поглинати великі обсяги азоту з атмосфери.

2. Передача думок на відстані стане реальністю. За словами фахівців, телепатія стане однією зі звичних форм підвищення функціональності мозку. Сприйняття думок та передача їх на відстань стане такою ж буденною справою, як зберігання думок в комп'ютерних мережах.

3. Досягнення генетики дозволять створити людей з високим рівнем інтелекту, які володітимуть безсмертям. Прямий зв'язок мозку з комп'ютером дозволить людям стати безсмертними в практичному сенсі цього слова, водночас і генна модифікація призведе до значного подовження терміну життя.

4. Людство навчиться повністю контролювати погоду. Вже на сьогоднішній день відомо декілька способів боротьби з торнадо чи викликів дощу. У зв’язку з глобальним потеплінням вчені дедалі краще уявляють собі механізми впливу на погоду.

Антарктида стане місцем видобутку корисних копалин (фото взято з сайту fotoart.org.ua)
Антарктида стане місцем видобутку корисних копалин (фото взято з сайту fotoart.org.ua)

5. Антарктида втратить статус заповідної території. Цей континент використовуватимуть для видобутку мінеральних ресурсів, та лише за умови найсуворішого дотримання екологічних норм. Окрім того, людство освоїть Арктику.

6. В обігу буде єдина світова валюта. Вже сьогодні широко популярні електронні гроші, а до середини нашого століття залишиться лише декілька регіональних фізичних валют та глобальна електронна валюта. І, ймовірно, до кінця століття ця валюта стане єдиною.

7. Шлюб зміниться підписанням щорічних контрактів. Звичні форми шлюбу поступляться місцем стосункам, розрахованим на певний період часу, а не на все життя. І це неминуче, особливо, якщо зважити на постійне зростання тривалості життя: якщо ви розраховуєте прожити до 100, навряд чи в 20 вам варто вступати в шлюб до смерті.

8. Спеціальні нанороботи циркулюватимуть по нашій кровоносній системі, «ремонтуючи» клітини та записуючи наші думки.

9. Термоядерний синтез стане реальністю. Термоядерні електростанції, ймовірно, стануть основним джерелом енергії. Однак можливо, що енергію добуватимуть за допомогою величезних сонячних колекторів і видобутку сланцевого газу.

10. У світі врешті-решт залишиться всього три мови - англійська, іспанська і китайська. Адже вже сьогодні більшість мов переживає кризу, поступово вимираючи, інші ж стикаються з конкуренцією іноземних мов.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/

Інші новини розділу

 • Математична задача від сингапурського ведучого стала новим Інтернет-хітом

  Математична задача від сингапурського ведучого стала новим Інтернет-хітом Автор: lesya · Опубліковано: 24.04.2015 15:10

  Недавно один сингапурський телеведучий запустив новий Інтернет-вірус - логічну задачу, яка підняла на ноги всю Інтернет-громаду.

  В ефірі одного шоу Кеннет Конг (Kenneth Kong), ведучий з Сингапуру, попрохав користувачів запропонувати свій варіант розв’язання однієї математичної задачки, яку, за його словами, з успіхом розв’язують сингапурські п’ятикласники. Задача й справді змушує напружити мізки, а повідомлення про те, що з нею справляються п’ятикласники, у багатьох породило здорові амбіції, спонукаючи до пошуку вірного рішення.

  Правда, потім виявилося, що ця задача призначалася для старшокласників, та й то тільки для учасників олімпіад.

  Тим не менше, це не завадило математичній задачі стати новим Інтернет-хітом. А присвячена вона дню народженню Шеріл.


 • Вчені з'ясували, що найбільше бактерій живе в кишечнику індіанців

  Вчені з'ясували, що найбільше бактерій живе в кишечнику індіанців Автор: lesya · Опубліковано: 21.04.2015 20:25

  Недавно вчені вирішили дослідити, кишечник якого народу працює найкраще. В результаті дослідження вони виявили, що найбагатший бактеріями народ - це венесуельські індіанці. Вони не вступають у контакт з сучасною цивілізацією, тому в їхньому кишечнику живуть найрізноманітніші бактерії, яких немає в інших народів нашої планети.


 • Вага тіла при народженні впливає на тривалість кар'єри

  Вага тіла при народженні впливає на тривалість кар'єри Автор: lesya · Опубліковано: 15.04.2015 20:14

  Недавно фінські вчені завершили дослідження, результати якого виявилися вельми цікавими. Виявляється, вага немовляти при народженні досить сильно впливає на його подальше життя.


 • Темная сторона научного мира

  Темная сторона научного мира Автор: lesya · Опубліковано: 14.04.2015 18:01

  Собственно, последний вариант наиболее приемлем для тех, кому нравится наука. Ведь научная деятельность - это так интересно, плюс еще возможности самореализации неограниченны. И всегда можно чем-то прислужиться обществу, сделать что-то полезное, хоть немного, но изменить мир к лучшему, – так думают идеалисты.


 • Вчені виявили, що на Сонці є пори року

  Вчені виявили, що на Сонці є пори року Автор: lesya · Опубліковано: 08.04.2015 22:42

  Недавно американські вчені, досліджуючи Сонце, з’ясували вельми цікавий факт: виявляється, на Сонці також є пори року.ОднокласникиМи в Однокласниках