10 прогнозів майбутнього Автор: lesya · Опубліковано: 19.01.2012 13:14 · Розділ: Наука

Після публікації прогнозів майбутнього, складених американським інженером Джоном Елфретом Уоткінсом у 1900 році, фахівці вирішили помислити над тим, як зміниться життя на планеті через 100 років. І хоча прогнози Уоткінса на початку ХХ століття здавалися вкрай дивними та майже неможливими, значна більшість їх виправдалася. Отже, що ж чекає нас через 100 років?

1. В океанах діятимуть тисячі ферм, які виробляти продовольство в нечуваних масштабах. Нашій планеті не вистачить ресурсів для того, щоб прогодувати 10 мільярдів осіб. Тому на океанських фермах вирощуватимуть не лише рибу, але й водорості, які використовуватимуть для отримання продуктів харчування та палива. Більше того, ці водорості будуть генетично модифіковані таким чином, щоб вони могли поглинати великі обсяги азоту з атмосфери.

2. Передача думок на відстані стане реальністю. За словами фахівців, телепатія стане однією зі звичних форм підвищення функціональності мозку. Сприйняття думок та передача їх на відстань стане такою ж буденною справою, як зберігання думок в комп'ютерних мережах.

3. Досягнення генетики дозволять створити людей з високим рівнем інтелекту, які володітимуть безсмертям. Прямий зв'язок мозку з комп'ютером дозволить людям стати безсмертними в практичному сенсі цього слова, водночас і генна модифікація призведе до значного подовження терміну життя.

4. Людство навчиться повністю контролювати погоду. Вже на сьогоднішній день відомо декілька способів боротьби з торнадо чи викликів дощу. У зв’язку з глобальним потеплінням вчені дедалі краще уявляють собі механізми впливу на погоду.

Антарктида стане місцем видобутку корисних копалин (фото взято з сайту fotoart.org.ua)
Антарктида стане місцем видобутку корисних копалин (фото взято з сайту fotoart.org.ua)

5. Антарктида втратить статус заповідної території. Цей континент використовуватимуть для видобутку мінеральних ресурсів, та лише за умови найсуворішого дотримання екологічних норм. Окрім того, людство освоїть Арктику.

6. В обігу буде єдина світова валюта. Вже сьогодні широко популярні електронні гроші, а до середини нашого століття залишиться лише декілька регіональних фізичних валют та глобальна електронна валюта. І, ймовірно, до кінця століття ця валюта стане єдиною.

7. Шлюб зміниться підписанням щорічних контрактів. Звичні форми шлюбу поступляться місцем стосункам, розрахованим на певний період часу, а не на все життя. І це неминуче, особливо, якщо зважити на постійне зростання тривалості життя: якщо ви розраховуєте прожити до 100, навряд чи в 20 вам варто вступати в шлюб до смерті.

8. Спеціальні нанороботи циркулюватимуть по нашій кровоносній системі, «ремонтуючи» клітини та записуючи наші думки.

9. Термоядерний синтез стане реальністю. Термоядерні електростанції, ймовірно, стануть основним джерелом енергії. Однак можливо, що енергію добуватимуть за допомогою величезних сонячних колекторів і видобутку сланцевого газу.

10. У світі врешті-решт залишиться всього три мови - англійська, іспанська і китайська. Адже вже сьогодні більшість мов переживає кризу, поступово вимираючи, інші ж стикаються з конкуренцією іноземних мов.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/

Інші новини розділу

 • Вчені пояснили тональність китайської мови вологим кліматом

  Вчені пояснили тональність китайської мови вологим кліматом Автор: lesya · Опубліковано: 26.01.2015 18:25

  Китайська мова для нас, європейців, є не тільки складною, але й досить-таки цікавою. І найскладніше в ній – навіть не ієрогліфи, пояснюють експерти, а таке явище, як тональність.


 • Вчені запропонували садити марсоходи на батут

  Вчені запропонували садити марсоходи на батут Автор: lesya · Опубліковано: 26.01.2015 15:45

  В нашій уяві слово «батут» викликає цілу купу позитивних емоцій та вражень. Це ж скільки радості та веселощів, яскравих барв і відривних відчуттів! Недарма стрибки на батуті приносять задоволення не лише дітям, але й дорослим, а дехто навіть вирішує все своє життя присвятити батутам, обираючи стрибки на батуті в якості спорту.


 • Австралійці розробили "снодійні" окуляри

  Австралійці розробили "снодійні" окуляри Автор: lesya · Опубліковано: 16.01.2015 11:20

  За статистикою, більше третини європейців мають проблеми зі сном. У багатьох – нестача сну, інші ж страждають від різних форм безсоння.


 • Гра на піаніно захистить від хвороби Альцгеймера

  Гра на піаніно захистить від хвороби Альцгеймера Автор: lesya · Опубліковано: 13.01.2015 00:33

  Те, що гра на музичних інструментах – вельми корисне заняття, ні в кого не викличе сумніву. Для саморозвитку, підняття культурного рівня, в якості розваг та хобі це вельми корисне заняття. Але, як з’ясували недавно вчені, гра на піаніно може суттєво знизити ризик розвитку деменції – старечого слабоумства. Відповідне дослідження проводилося вченими з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі.


 • Вчені склали "карту впливовості" мов світу

  Вчені склали "карту впливовості" мов світу Автор: lesya · Опубліковано: 09.01.2015 15:47

  Від того, якою мовою ви розмовляєте, безпосередньо залежить швидкість поширення ваших ідей та повнота сприйняття їх сторонніми. І якщо ви пишете та розмовляєте англійською, є висока вірогідність того, що вас почують. Та якщо мова вашого спілкування – тамільська чи португальська, шансів бути почутим у вас значно менше. Такого висновку в результаті чергового дослідження дійшли учені, які, використовуючи новий метод картографування рухомих потоків інформації, склали карту впливовості мов світу.ОднокласникиМи в Однокласниках