10 прогнозів майбутнього Автор: lesya · Опубліковано: 19.01.2012 13:14 · Розділ: Наука

Після публікації прогнозів майбутнього, складених американським інженером Джоном Елфретом Уоткінсом у 1900 році, фахівці вирішили помислити над тим, як зміниться життя на планеті через 100 років. І хоча прогнози Уоткінса на початку ХХ століття здавалися вкрай дивними та майже неможливими, значна більшість їх виправдалася. Отже, що ж чекає нас через 100 років?

1. В океанах діятимуть тисячі ферм, які виробляти продовольство в нечуваних масштабах. Нашій планеті не вистачить ресурсів для того, щоб прогодувати 10 мільярдів осіб. Тому на океанських фермах вирощуватимуть не лише рибу, але й водорості, які використовуватимуть для отримання продуктів харчування та палива. Більше того, ці водорості будуть генетично модифіковані таким чином, щоб вони могли поглинати великі обсяги азоту з атмосфери.

2. Передача думок на відстані стане реальністю. За словами фахівців, телепатія стане однією зі звичних форм підвищення функціональності мозку. Сприйняття думок та передача їх на відстань стане такою ж буденною справою, як зберігання думок в комп'ютерних мережах.

3. Досягнення генетики дозволять створити людей з високим рівнем інтелекту, які володітимуть безсмертям. Прямий зв'язок мозку з комп'ютером дозволить людям стати безсмертними в практичному сенсі цього слова, водночас і генна модифікація призведе до значного подовження терміну життя.

4. Людство навчиться повністю контролювати погоду. Вже на сьогоднішній день відомо декілька способів боротьби з торнадо чи викликів дощу. У зв’язку з глобальним потеплінням вчені дедалі краще уявляють собі механізми впливу на погоду.

Антарктида стане місцем видобутку корисних копалин (фото взято з сайту fotoart.org.ua)
Антарктида стане місцем видобутку корисних копалин (фото взято з сайту fotoart.org.ua)

5. Антарктида втратить статус заповідної території. Цей континент використовуватимуть для видобутку мінеральних ресурсів, та лише за умови найсуворішого дотримання екологічних норм. Окрім того, людство освоїть Арктику.

6. В обігу буде єдина світова валюта. Вже сьогодні широко популярні електронні гроші, а до середини нашого століття залишиться лише декілька регіональних фізичних валют та глобальна електронна валюта. І, ймовірно, до кінця століття ця валюта стане єдиною.

7. Шлюб зміниться підписанням щорічних контрактів. Звичні форми шлюбу поступляться місцем стосункам, розрахованим на певний період часу, а не на все життя. І це неминуче, особливо, якщо зважити на постійне зростання тривалості життя: якщо ви розраховуєте прожити до 100, навряд чи в 20 вам варто вступати в шлюб до смерті.

8. Спеціальні нанороботи циркулюватимуть по нашій кровоносній системі, «ремонтуючи» клітини та записуючи наші думки.

9. Термоядерний синтез стане реальністю. Термоядерні електростанції, ймовірно, стануть основним джерелом енергії. Однак можливо, що енергію добуватимуть за допомогою величезних сонячних колекторів і видобутку сланцевого газу.

10. У світі врешті-решт залишиться всього три мови - англійська, іспанська і китайська. Адже вже сьогодні більшість мов переживає кризу, поступово вимираючи, інші ж стикаються з конкуренцією іноземних мов.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/

Інші новини розділу

 • Чорні діри можуть бути порталом в паралельні Всесвіти

  Чорні діри можуть бути порталом в паралельні Всесвіти Автор: lesya · Опубліковано: 26.08.2015 23:16

  Попри те, що наука сьогодні вийшла на високий рівень, наш світ має ще стільки загадок і таємниць, що й уявити годі. І від однієї лише спроби осягнути масштаби та можливості нашого Всесвіту голова йде обертом.

  Тим не менше, є певний тип людей, яким таке «головокружіння» до вподоби, і вони віддають життя за те, щоб хоч трохи наблизитися до розгадки таємниць Всесвіту. Ці люди – це вчені, які займаються вивченням масштабів Космосу.

  Недавно вони дійшли висновку, що чорні діри, про які сьогодні науці відомо не так уже й багато, можуть бути свого роду порталами, через які матерія може потрапляти в паралельні Всесвіти. Правда, для цього необхідно дотримуватися низки умов. З такою інтригуючою заявою цими днями виступив знаменитий на увесь свті британський астрофізик Стівени Хокінг.


 • Запорізькі студенти розкопали поховання жінки-воїна

  Запорізькі студенти розкопали поховання жінки-воїна Автор: lesya · Опубліковано: 21.08.2015 14:06

  Студентське життя може бути нудним і нецікавим, а може бути сповненим пригод і незабутніх вражень.


 • Голодних жінок романтика не цікавить

  Голодних жінок романтика не цікавить Автор: lesya · Опубліковано: 14.08.2015 14:48

  Хлопцям, які вирішують зекономити на першому побаченні, варто прислухатися до порад американських учених. Вони недавно з’ясували, що голодні дівчата зовсім не налаштовані на романтику, тому замість самотньої, злегка потріпаної трояндочки краще зводіть даму перекусити. А вже тоді можете споглядати вечірні краєвиди чи насолоджуватися романтичною тишею нічного міста, накритого глибоким зоряним небом.


 • Вчені з'ясували, коли починається старіння

  Вчені з'ясували, коли починається старіння Автор: lesya · Опубліковано: 12.08.2015 20:55

  Вчені продовжують битися над розгадкою таємниці молодості. Недавно вони провели ще одне дослідження, яке дозволяє з’ясувати, коли ж людина починає старіти. Його результати допоможуть нам визначитися з тим, коли ж слід починати інтенсивний догляд за собою.


 • Почерки царя Олександра І і старця Феодора Томського виявилися ідентичними

  Почерки царя Олександра І і старця Феодора Томського виявилися ідентичними Автор: lesya · Опубліковано: 25.07.2015 09:30

  Графологи, провівши дослідження, твердять, що почерк російского царя Олександра І та старця Феодора Томського практично ідентичні. А це може бути підтвердженням того, що обидві людини - одна й та сама особа.

  Існує легенда, згідно з якою старець Федір Кузьмич приїхав у Томськ в середині дев’ятнадцятого століття. Та насправді це був ніякий не жебрак, а цар Олександр перший, переодягнений бідняком. Наприкінці минулого століття, у 1984 році, російська православна церква канонізувала Феодора Томського як праведника.

  Проведена недавно графологічна експертиза може бути підтвердженням того, що Олександр І та Федір Кузьмич - це одна й та сама особа. Почерки, взяті з рукописів обох історичних осіб, є дуже схожими, каже президент Російського графологічного суспільства Світлана Семенова.

  Олександр І (фото з сайту ukrmap.su)

  За однією з історичних легенд Томська, в середині дев’ятнадцятого століття в місто прибув мандрівний старець Федір Кузьмич. Одна з версій гласить, що це був сам цар Олександр І, що імітував свою смерть в Таганрозі та пустився мандрувати по Росії, бажаючи відмолити свої численні гріхи. Помер старець у 1864 році, а більше, ніж століття по тому, у 1984-у, його канонізували як праведного Феодора Томського. Мощі святого було знайдено у 1995 році.ОднокласникиМи в Однокласниках