10 прогнозів майбутнього Автор: lesya · Опубліковано: 19.01.2012 13:14 · Розділ: Наука

Після публікації прогнозів майбутнього, складених американським інженером Джоном Елфретом Уоткінсом у 1900 році, фахівці вирішили помислити над тим, як зміниться життя на планеті через 100 років. І хоча прогнози Уоткінса на початку ХХ століття здавалися вкрай дивними та майже неможливими, значна більшість їх виправдалася. Отже, що ж чекає нас через 100 років?

1. В океанах діятимуть тисячі ферм, які виробляти продовольство в нечуваних масштабах. Нашій планеті не вистачить ресурсів для того, щоб прогодувати 10 мільярдів осіб. Тому на океанських фермах вирощуватимуть не лише рибу, але й водорості, які використовуватимуть для отримання продуктів харчування та палива. Більше того, ці водорості будуть генетично модифіковані таким чином, щоб вони могли поглинати великі обсяги азоту з атмосфери.

2. Передача думок на відстані стане реальністю. За словами фахівців, телепатія стане однією зі звичних форм підвищення функціональності мозку. Сприйняття думок та передача їх на відстань стане такою ж буденною справою, як зберігання думок в комп'ютерних мережах.

3. Досягнення генетики дозволять створити людей з високим рівнем інтелекту, які володітимуть безсмертям. Прямий зв'язок мозку з комп'ютером дозволить людям стати безсмертними в практичному сенсі цього слова, водночас і генна модифікація призведе до значного подовження терміну життя.

4. Людство навчиться повністю контролювати погоду. Вже на сьогоднішній день відомо декілька способів боротьби з торнадо чи викликів дощу. У зв’язку з глобальним потеплінням вчені дедалі краще уявляють собі механізми впливу на погоду.

Антарктида стане місцем видобутку корисних копалин (фото взято з сайту fotoart.org.ua)
Антарктида стане місцем видобутку корисних копалин (фото взято з сайту fotoart.org.ua)

5. Антарктида втратить статус заповідної території. Цей континент використовуватимуть для видобутку мінеральних ресурсів, та лише за умови найсуворішого дотримання екологічних норм. Окрім того, людство освоїть Арктику.

6. В обігу буде єдина світова валюта. Вже сьогодні широко популярні електронні гроші, а до середини нашого століття залишиться лише декілька регіональних фізичних валют та глобальна електронна валюта. І, ймовірно, до кінця століття ця валюта стане єдиною.

7. Шлюб зміниться підписанням щорічних контрактів. Звичні форми шлюбу поступляться місцем стосункам, розрахованим на певний період часу, а не на все життя. І це неминуче, особливо, якщо зважити на постійне зростання тривалості життя: якщо ви розраховуєте прожити до 100, навряд чи в 20 вам варто вступати в шлюб до смерті.

8. Спеціальні нанороботи циркулюватимуть по нашій кровоносній системі, «ремонтуючи» клітини та записуючи наші думки.

9. Термоядерний синтез стане реальністю. Термоядерні електростанції, ймовірно, стануть основним джерелом енергії. Однак можливо, що енергію добуватимуть за допомогою величезних сонячних колекторів і видобутку сланцевого газу.

10. У світі врешті-решт залишиться всього три мови - англійська, іспанська і китайська. Адже вже сьогодні більшість мов переживає кризу, поступово вимираючи, інші ж стикаються з конкуренцією іноземних мов.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/

Інші новини розділу

 • Гітлер програв війну через психічний розлад

  Гітлер програв війну через психічний розлад Автор: lesya · Опубліковано: 01.07.2015 22:47

  Недавно вчені дослідили, що жорстокий тиран Адольф Гітлер міг би здобути перемогу і над Радянським Союзом, і над іншими супротивниками під час Другої світової, якщо б не його психічні відхилення. Саме вони призвели до того, що фашистська Німеччина отримала поразку.


 • Камбоджійські діти випадково виявили древній храм

  Камбоджійські діти випадково виявили древній храм Автор: lesya · Опубліковано: 26.06.2015 16:59

  Археологи можуть десятки років присвятити пошукам давніх, втрачених з плином часу пам’яток, і безрезультатно. А може бути й таке, що якийсь випадковий перехожий нехотячи виявить те, над чим так ревно б’ються вчені.

  Щось схоже недавно трапилося у Камбоджі. У провінції Кампонг Чам місцеві хлопчаки цілком випадково виявили древній храм, невідомий раніше науці. За оцінками істориків, його було збудовано ще в десятому столітті, тому знахідка є особливо цінною для науки.

  Фрагменти древніх статуй помітили хлопчики-пастухи, що вигнали пасти корів на пасовисько, розташоване на невеликому пагорбі неподалік столиці провінції.

  Залишки стародавніх статуй та шматки різьблених плит знаходилися на схилі великого пагорба. Вчені вважають, що зроблена знахідка є однією з культових будівель, що належать до раннього Ангкорського періоду.


 • "Відволікаючесексуальні" жінки-вчені виступили проти сексизму

  "Відволікаючесексуальні" жінки-вчені виступили проти сексизму Автор: lesya · Опубліковано: 17.06.2015 09:21

  Кількома днями раніше у світі розгорівся сексистський скандал, що коштував роботи нобелівському лауреату. Виступаючи на конференції дев’ятого червня, що проходила у Південній Кореї, знаменитий біохімік Тімоті Хант, що є лауреатом Нобелівської премії, розповів, які проблеми несуть жінки в науці. “Коли вони працюють у лабораторії, - каже вчений, - відбуваються три речі: або ви закохуєтеся в них, або вони закохуються в вас, або коли ви їх критикуєте, вони плачуть».


 • Шестеро американців 8 місяців прожили в повній ізоляції в умовах, що відтворюють марсіанські

  Шестеро американців 8 місяців прожили в повній ізоляції в умовах, що відтворюють марсіанські Автор: lesya · Опубліковано: 15.06.2015 13:55

  Щоб підготувати майбутніх марсіан до життя на їхній новій батьківщині, вчені створюють для них особливі умови існування вже тут, на Землі. Справді, у тих, хто полетить на Марс, вороття назад скоріше за все, не буде. Хіба що за кілька років людство винайде нові способи подорожувати у Космосі, які дозволять нам долати відстані у сотні мільярдів кілометрів за лічені хвилини. Та це навряд чи. Тож виходить, що перші марсіани свого роду приречені - додому їм уже не повернутися. А хто знає, як зреагують вони на нові умови життя?.. Тож дослідники вирішили підготувати їх заздалегідь, і для цього вони відтворили атмосферу, яку відкриє їм життя на Марсі.


 • Встановлено, чому підліткам важко вчитися

  Встановлено, чому підліткам важко вчитися Автор: Lesly · Опубліковано: 12.06.2015 12:17

  Аналізуючи успішність школярів, вчені прийшли до висновку, що учням початкових класів навчання дається значно легше ніж старшокласникам. Зокрема, серед молодших дітей набагато більше відмінників, а старшим, щоб підкорити нові вершини знань, доводиться прикладати набагато більше зусиль, внаслідок чого вони частіше отримують нижчі оцінки.ОднокласникиМи в Однокласниках