Барбі під забороною Автор: lesya · Опубліковано: 18.01.2012 18:32 · Розділ: Події у світі

Цими днями представники іранської поліції моралі заборонили в країні продаж знаменитої ляльки "Барбі". Заборона прийнята з метою захисту громадян від «згубного впливу» західної культури, яка руйнує одвічні ісламські цінності.

Отож тепер всі власники магазинів іграшок отримали наказ прибрати з прилавків популярних ляльок, вироблених американською компанією Mattel. За твердженням фахівців, заборона на продаж "Барбі" є частиною політичного курсу, який з легкої руки місцевої влади отримав назву "м'якої війни" проти "згубного" впливу західної культури.

Цікавим є той факт, що ляльку "Барбі" оголосили невідповідною ісламській культурі ще у 1996 році, однак до цього часу іграшку можна було вільно придбати в магазинах країни. Спеціалісти впевнені, що таке посилення контролю є своєрідною відповіддю іранської влади на введення США відповідних санкцій.

За окремими даними, у 2002 році з метою зниження попиту на продукцію Mattel в Ірані були випущені ляльки Сара (жіночої статі) та Дара (чолової статі). Зрозуміло, що зовнішній вигляд Сари повністю відповідає ісламським традиціям - лялька носить вбрання, що приховує фігуру, та спеціальну мусульманську хустку. Та незважаючи на такі заходи популяризації продукції вітчизняного виробника, іранські торговці відзначають, що "традиційні" ляльки не користуються попитом у іранців.

Варто також додати, що, за даними статистики, на сьогоднішній день у світі щосекунди продаються дві ляльки Барбі, а значить, Барбі - найпопулярніша іграшка у світі. За даними тієї ж статистики, у американської дівчинки 3-11 років в середньому є до восьми ляльок Барбі, в італійки - сім, француженки, німкені і англійки мають по п'ять ляльок Барбі, тоді як юні мешканки Росії мають лише по одній Барбі.

Джерело: http://www.pravda.ru

Інші новини розділу