Сіль визнали наркотиком Автор: lesya · Опубліковано: 18.01.2012 10:10 · Розділ: Наука

Американські вчені виявили, що звичайна кухонна сіль стимулює клітини мозку точнісінько так само, як сигарети і кокаїн.

Фахівці твердять, що жага солі належить до класичних інстинктів, які змушують людину вживати солону їжу. До речі, саме ці інстинкти забезпечують залежність від опіатів. Ясна річ, сучасна індустрія харчування з успіхом використала певні людські слабкості, налагодивши випуск сили-силенної різних продуктів харчування, багатих сіллю.

Насамперед це стосується закладів фастфуду та закусок «до пива» - сухариків, чіпсів, анчоусів, кальмарів та горішків. Тому в даному контексті слід пам'ятати, що для здорової людини щоденна норма солі не повинна перевищувати 15 г.

Брак солі запускає ті ж процеси, що й відсутність героїну
Брак солі запускає ті ж процеси, що й відсутність героїну

Вченим вдалося з’ясувати, що клітини мозку реагують на брак солі в організмі точно так само, як мозок наркомана реагує на відсутність наркотика. Тобто у разі дефіциту солі в організмі запускаються ті ж генетичні та неврологічні механізми, що й при нікотиновій, героїновій або ж кокаїновій залежності.

Окрім того, спеціалісти з'ясували, що сигнал про надходження в організм солі досягає мозку набагато швидше, ніж до нього після засвоєння травною системою з кровотоком надійде сама речовина - протягом приблизно десяти хвилин.

За словами авторів дослідження, фахівців Мельбурнського університету, зміни в мозку, викликані потягом до солі, зникають задовго до того, як сама сіль покидає кишечник, одразу потрапляючи в кров і мозок. Вчені відзначають, що гени, які «вимикаються» при втраті солі, повертаються до свого первісного стану протягом якихось десяти хвилин. І цей еволюційний механізм дуже важливий для виживання, адже при зневодненні і втраті солі організму вистачить п'яти-десяти хвилин для повного відновлення водно-сольового балансу.

І на завершення дослідники додають, що сіль є дуже важливою для здоров'я, а потяг до солі є древнім інстинктом, глибоко вкоріненим у мозку. Саме тому солона їжа видається нам такою смачною.

Джерело: http://news.students.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.