У пандеміях грипу винна Ла-Нінья Автор: lesya · Опубліковано: 17.01.2012 23:50 · Розділ: Наука

Нещодавно американським дослідникам вдалося простежити вельми цікаву залежність: вчені помітили, що чотири останні пандемії грипу прийшли принесла холодна течія "Ла-Нінья" в східних районах Тихого океану. Вчені твердять, що птахи, які переносять віруси грипу, змінюють шляхи своєї міграції в залежності від кліматичних умов, визначених цією течією. Разом з цим дослідники вказують на те, що далеко не завжди явища, викликані цією аномалією або осциляцією в Тихому океані, обов’язково супроводжуються епідеміями грипу.

Нагадаємо, що "Ла-Нінья" і "Ель-Ніньо" - два протилежних явища природи - осциляції, які спостерігаються в екваторіальній частині Тихого океану.

"Ель-Ніньо" характеризується надзвичайно теплими океанськими течіями біля північно-західного узбережжя Південної Америки, температура яких в середньому на 0,5 градуса вища температури на поверхні води. За словами вчених, саме ці течії найбільше впливають на щорічні зміни земного клімату.

Натомість "Ла-Нінья" - це зворотне явище, при якому температура поверхні води Тихого океану як мінімум на 0,5 градуса вища середнього показника температури течії.

Таким чином "Ель-Ніньо" гріє планету, а "Ла-Нінья" остуджує.

І ось дослідники виявили, що чотири останні пандемії грипу - іспанка 1918 року, азіатський грип 1957 року, гонконзький грип 1958 року та свинячий грип 2009 року - прийшли одразу ж за виникненням осциляції "Ла-Нінья".

Фахівці говорять, що зв'язок пандемій з "Ла-Ніньйою" не є чітким. Однак в результаті дослідження виявилося, що шляхи міграції багатьох птахів змінюються якраз в ті роки, коли відбувається одна з двох осциляцій.

"Поки що ми лише припускаємо, що "Ла-Нінья "змушує птахів різних видів вступати в контакт між собою, що зумовлює передачу генетичного матеріалу та виникнення нового штаму вірусу грипу", - говорить професор Джеффрі Шаман з Колумбійського університету в Нью-Йорку. Водночас вчені впевнені, що "Ла-Нінья" не може бути єдиним фактором утворення нових мутацій вірусу грипу, які в основному й стають причиною пандемій.

Так, приміром, якщо пандемія свинячого грипу в 2009-2010 роках була частиною цього механізму, то передача генетичного матеріалу повинна була відбуватися між птахами і свинями, що цілком можливо, оскільки мігруючі птахи частенько залітають на ферми, маючи можливість заразити домашніх курей та качок, які в свою чергу тісно контактують зі свинями, особливо в тропічних країнах.

Джерело: http://korrespondent.net

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.