Пестициди чи компостування Автор: kseniya_www · Опубліковано: 17.01.2012 20:10 · Розділ: Екологія

Компостування - це процес, що дозволяє організувати на дачній ділянці власну "лінію виробництва" самого кращого, екологічно-чистішого і найдешевшого добрива.

Компостування є свідоме повернення органічних речовин назад в кругообіг речовин в природі. Це природний процес, пов'язаний з життєдіяльністю різних організмів - бактерій, грибків, черв'яків, які розмножуються там у величезних кількостях. У компості протікають ті ж процеси, що і в грунті, але тільки у більше концентрованому виді. І тому зрілий компост - не лише добриво, але і носій життя для насіння, яке ви хочете проростити; це свого роду закваска, яка активізує життєві процеси в грунті.

Компост не лише збагачує грунт гумусом і поживними речовинами, але і покращує її структуру. Завдяки цьому грунт стає більше рихлим, в нього легко проникає повітря і одночасно в такому грунті накопичується вода.

Компост годиться для усіх садових і городніх рослин і, що дуже важливо, компостом не можна "перенасичити" грунт і зашкодити рослинам, те що роблять пестициди.

Що можна закладати в компост?

самий простий спосіб компостування
самий простий спосіб компостування

Для приготування компосту годяться усі здатні розкладатися органічні матеріали : усі відходи рослинного походження з саду і городу, сіно, солома, листя і подрібнені гілки дерев і кущів, тирса, будь-які кухонні відходи, заварка від чаю і кави, а також витягнуті із ставка водорості.

Свіжоскошену траву перш ніж внести в компост підсушують, інакше вона утворює сирий шар, що злежався, і загниває. Краще всього додавати до трави суміш з листя різних видів, а також грубіший матеріал, але обов'язково заздалегідь подрібнений.

Потрібно стежити, щоб в компост не потрапили: зола, вапно, виробу з пластика, металу, скла, кераміки, будівельне сміття, тютюнові недопалки і будь-які інші матеріали, які не розкладаються, але заважають розвитку мікроорганізмів або можуть отруїти компост.

Золу можна додавати тільки в готовий компост !

Джерело: http://rusbiohalo.net/kompost.html

Інші новини розділу