Французькі феміністки виступили проти слова "мадемуазель" Автор: lesya · Опубліковано: 17.01.2012 21:10 · Розділ: Суспільство

Жінкам не до вподоби зверненнямадемуазель (фото з сайту kleo.ru)
Жінкам не до вподоби зверненнямадемуазель (фото з сайту kleo.ru)

Французькі феміністки виступили проти слова «мадемуазель». У Франції триває кампанія, спрямована проти лінгвістичної дискримінації жінок. Так, у невеликому містечку Сессон-Севінье, розташованому на заході Франції, представники місцевої влади заборонили звернення "мадемуазель". Влада бретонського містечка пішла назустріч вимогам активісток феміністського руху, які вже досить давно вимагають визнати це слово застарілим.

Таким чином відтепер звернення "мадемуазель" припинять використовувати у всіх офіційних документах міської адміністрації. Натомість до всіх жінок застосовуватимуть звернення "мадам". За словами активісток, цього вимагає справедливість - адже до чоловіків різного віку прийнято звертатися "месьє", незалежно від їхнього сімейного стану.

До речі, мер міста Сессон-Севінье Мішель Біан активно бореться з дискримінацією слабкої статі. У 2008 році він здобув перемогу на виборах мера, просуваючи програму боротьби за рівність статей, і з того часу співробітники міської адміністрації намагаються задовільнити сподівання 16 тисяч осіб.

До речі, Сессон-Севінье - не перше французьке місто, яке відмовилося від звернення "мадемуазель". Так, у місті Ренн, розташованому неподалік, схожий закон було прийнято ще в 2007 році. Однак тепер в країні розгорнулася справжня феміністська кампанія, спрямована проти цього слова.

Отож сьогодні француженки купують значки з закресленим словом "мадемуазель", а також завантажують на свій комп'ютер типовий лист, у якому вимагатимуть від влади і приватних компаній звертатися до них "мадам".

До речі, німецька мова розлучилася зі зверненням "фройлейн" ще у 1972 році. В англомовних країнах звернення "міс" також поступово виходить з моди. Однак у Франції, Італії та Іспанії ситуація дещо складніша, адже на звернення "мадемуазель", "синьйорина" та "сеньйорита" в романських мовах покладаються складніші функції, ніж в мові німецькій. Ці слова не лише вказують на сімейний стан і соціальний статус жінки – їх часто вживають з метою флірту або для того, щоб підкреслити фамільярність звернення.

Приміром, у Франції в ресторані офіціант може порадувати жінку, назвавши її мадемуазель, навіть якщо з вигляду їй чимало років. Існує також стара театральна традиція використовувати звертання «мадемуазель» до знаменитих актрис.

Джерело: http://gazetasng.ru

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.