Вчені оправдали марихуану Автор: lesya · Опубліковано: 17.01.2012 16:59 · Розділ: Наука

Цими днями група американських вчених дійшла висновку, що помірне куріння марихуани не завдає шкоди дихальній системі, на відміну від тютюнового диму.

Так, вчені Алабамського університету проаналізували дані великомасштабного дослідження CARDIA (Coronary Artery Risk Development in Young Adults Study - перекладається як «дослідження розвитку ризику ураження коронарних артерій у молодих людей»). У дослідженні взяли участь більше п'яти тисяч осіб з Бірмінгема, Чикаго, Міннеаполіса і Окленда. Дослідження розпочалося у 1985 році – тоді учасникам було від 18 до 30 років, а спостереження за ними тривали до 2006 року.

37% учасників дослідження зізналися в тому, що вживали марихуану на певній стадії дослідження, і ці дані в цілому збігаються з даними загальнонаціональних опитувань на цю тему.

На самому початку дослідження, а також на другому, п'ятому, десятому та двадцятому роках спостережень вчені досліджували функцію легенів піддослідних. І з'ясувалося, що у тих осіб, які регулярно вживали тютюн, з часом знижувалася прохідність дихальних шляхів (її показник вимірюють обсягом форсованого видиху за секунду) та життєва місткість легенів (обсяг повного видиху після максимального вдиху). Вчені також виявили, що це зниження прямо пропорційне загальній кількості викурених сигарет.

Куріння марихуани не шкодить легеням
Куріння марихуани не шкодить легеням

Натомість куріння помірної кількості марихуани (до однієї самокрутки щодня протягом семи років) такої закономірності не викликало. Більше того, у тих добровольців, які іноді вживали марихуану, спостерігалося підвищення обох показників, хоча і в незначущих для самопочуття дозах. Водночас куріння більшої кількості марихуани дещо знижувало прохідність дихальних шляхів та ємність легень.

Однак за словами керівника дослідження Стефана Кертеша (Stefan Kertesz), в рамках дослідження не бралися до уваги інші аспекти впливу марихуани на здоров'я, отож вчений аж ніяк не закликає до її вживання, особливо беручи до уваги той факт, що в більшості країн світу марихуана поза законом.

Джерело: http://medportal.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.