Незабаром з'явиться лиса Барбі Автор: lesya · Опубліковано: 17.01.2012 14:50 · Розділ: Події у світі

Цими днями група американських активісток заснувала співтовариство у Facebook, члени якого закликають виробника найпопулярніших ляльок Барбі випустити лису ляльку.

Ініціатива викликана намаганнями покращити соціальну адаптацію дівчаток, які в результаті проведення хіміотерапії пухлин втратили волосся. Втрата волосся може спостерігатися і внаслідок вродженої алопеції, трихотиломанії та інших захворювань або шкідливих впливів. Окрім того, передбачається, що лисі Барбі зможуть значно покращити сприйняття таких дівчаток іншими дітьми.

Лиса Барбі допоможе хворим дітям адаптуватися (фото з сайту medikforum.ru)
Лиса Барбі допоможе хворим дітям адаптуватися (фото з сайту medikforum.ru)

Спільнота соціально активних матерів, у чиїх дітей відсутнє волосся, отримала назву Beautiful and Bald Barbie. Створено її було з ініціативи двох матерів - 32-річної Бекі Сайпін (Beckie Sypin) з каліфорнійського Ланкастера та Джейн Бінгхем. Бекі розповіла, що її 12-річна дочка лікується від лейкемії, через що протягом двох років проходить курси хіміотерапії, які й спричинили втрату волосся. "Коли ми заходимо в магазин чи в якесь інше громадське місце, дорослі звертають увагу на мою доньку, а діти прямо запитують, чому у неї нема волосся. Люди не звикли до такого", - поділилася Сайпін, висловивши надію, що вихід у світ лисої Барбі допоможе змінити цю доволі складну та неприємну ситуацію. Так, жінки стверджують, що Барбі, яку, без сумніву, можна назвати найвпливовішою іграшкою всіх часів і народів, могла б чудово посприяти психологічній адаптації онкохворих дітей

До речі, як виявилося, ініціатива матерів має під собою певне наукове підґрунтя: дитячий психолог Дінна Пледж (Deanna Pledge) підтримала ідею активісток, заявивши, що такий випуск лисих ляльок – справа вельми корисна та перспективна.

Спільнота Beautiful and Bald Barbie заснована в 20-х числах грудня минулого року. Всього за декілька тижнів її членами стали 18 тисяч користувачів соціальної мережі. Однак представники компанії Mattel Inc. – виробника ляльок Барбі - поки що ніяк не коментують ініціативу активісток.

До речі, у найближчому майбутньому активістки планують домогтися створення лисого Содата Джо.

Джерело: http://www.med2.ru

Інші новини розділу