Топ-6 найвідоміших жінок-войовниць Автор: lesya · Опубліковано: 17.01.2012 10:10 · Розділ: Цікаві факти

Амазонки, скандинавські валькірії, іранські фраваші, російські багатирки – колись у війни було жіноче обличчя. Так, навіть у чукчів є своя козир-дівка. Пропонуємо вашій увазі рейтинг шести найпомітніших войовничих жінок в історії.


Лакшмі-баї. Цій жінці судилося стати найвидатнішим керівником Сіпайского повстання в Індії. Походить вона з аристократичної сім’ї, була дочкою браміна та дружиною махараджі. Незважаючи на всілякі заборони, дівчина з дитинства вчилася володіти зброєю та їздити верхи. Вона стала прикладом благородства - воюючи проти «червоних мундирів» генерала Роуза, Лакшмі посилала хліб, воду та медикаменти блокованим у фортеці англійським жінкам та дітям. Загинула під час кавалерійської атаки у 1858 р., коли їй виповнилося 23 роки.

Грейс О’Мелей. По чоловікові - О'Флагерті - найжорстокіша і найвідчайдушніша піратка XVI ст., яка підкорила собі мало не половину Ірландії. У Голуеї до цього часу зберігся напис на фортечній стіні, присвячений цій геніальній у своєму роді постаті: «Боже, захисти нас від лютих О'Флагерті та інших напастей». Єдину свою доньку Грейс народила на кораблі під час битви, одразу ж після пологів піднялася на капітанський місток і брала участь в абордажі.

Надія Дурова. Знаменита «кавалерист-діва». Саме вона вважається прототипом Шурочки Азарової з фільму «Гусарська балада». Пішла в армію за 6 років до початку війни 1812 р., будучи заміжньою жінкою та матір'ю. Брала участь в битві під Смоленськом та при Бородіно, отримала поранення в ногу, після чого знову повернулася в армію, де служила до 1816 року.

Василиса Кожина. Це стовідсоткова партизанка - на відміну від Дениса Давидова, який був все-таки офіцером та диверсантом. Василиса мстилася за вбитого французами чоловіка, старосту хутора Горшкова Сичевського повіту Смоленської губернії. Жінка особисто зарізала косою кількох «мусье», які вважали ганьбою бути взятими в полон жінкою. Усього їй вдалося вбити до 6 тис. загарбників.

Артеміс I Карійська. Цариця невеликої за розмірами держави Карія, підвладної персам. Ця жінка брала участь у греко-перських війнах, воюючи на боці персів, зрозуміло. Самостійно командувала ескадрою, яка складалася з 5 кораблів у битві при Саламіні у вересні 480 р. до н. е.. До речі, її мужністю захоплювався сам Ксеркс: «Мої чоловіки стали жінками, а жінки - чоловіками!»

Анна Нзінга Мбанді Н'гола. Її девіз: «переб’ємо всіх білих і заживемо!» - таким чином дочка ангольського правителя Мбанді вирішила вигнати португальських колонізаторів. У 1624 році вона розпочала війну, знищивши гарнізони та спаливши 6 португальських кораблів. Вела боротьбу з колонізаторами протягом довгих 30 років, і, доведена до крайності, зреклася престолу, вибравши смерть та уникнувши таким чином ганьби поразки.

Джерело: http://news.students.ru

Інші новини розділу