Італійські модники втілили в життя сумку Леонардо да Вінчі Автор: lesya · Опубліковано: 16.01.2012 18:56 · Розділ: Цікаві факти

Нещодавно групі фахівців після кількох місяців ретельної праці вдалося реконструювати фрагментарні креслення унікальної сумки, розробленої знаменитим Леонардо да Вінчі приблизно в 1497 році. Ескіз сумки було вперше опубліковано у 1978 році Карлом Педретті, одним із провідних дослідників спадщини Леонардо. Знахідку ігнорували протягом майже трьох десятиліть, поки нею не зайнялися Агнезе Сабато і Алессандро Веццозі з Museo Ideale з тосканського міста Вінчі. «Леонардо спроектував одразу декілька модних аксесуарів, однак ця сумка є справді унікальною, - розповів Веццозі, директор музею. – У ній надзвичайно гармонійно поєднуються краса та функціональність».

Та лише недавно модель Pretiosa вдалося втілити в життя. І зробив це відомий флорентійський дім моди Gherardini (подейкують, що предком сім'ї, яка заснувала цей бізнес, була Мона Ліза). Виготовлена з високоякісної шкіри сумка стала чи не найоригінальнішим експонатом виставки Pitti, яка проходить у Флоренції.

«Сумочка і справді шикарна та дуже сучасна, незважаючи на свою старовинну концепцію», - говорить Лоренцо Браччаліні, директор з маркетингу холдингу Braccialini, якому й належить марка Gherardini.

Леонардо і справді був унікальним у всьому – і в тому, що стосується моди, також. Да Вінчі завжди вважався авторитетним у тих речах, які торкалися краси та елегантності. «Він рішуче не схвалював конформізму, засуджував надмірність та перебір з прикрасами», - продовжує Веццозі. І навіть тоді, коли в моді були довгі плащі з силою-силенною складок, Леонардо носив рожевий плащ до колін. Леонардо да Вінчі взагалі не сприймав та критикував сучасний йому одяг: «Туфлі стали настільки тісними, що пальці труться один об одного, покриваючись мозолями», - скаржився митець. У Леонардо був свій власний стиль, тобто він дійсно був надзвичайно модним, впевнені фахівці.

Однак вернімося до сумочки. Її форма чимось нагадує декоративний елемент з картини "Благовіщення", написаної Леонардо в майстерні Вероккьо, з її спіралями та сувоями, які химерно переплітаються. До того ж сумка незвично закривається: Леонардо розробив її наприкінці свого першого міланського періоду – тоді, коли писав фреску «Таємна вечеря» та конструював перголу в замку Сфорца. За словами Веццозі, були й інші малюнки. Фахівець вважає, що в цілому людство втратило близько чотирьох тисяч аркушів з творіннями знаменитого Леонардо.

Джерело: http://culture.compulenta.ru

Інші новини розділу