Стоматологів можна більше не боятися Автор: lesya · Опубліковано: 16.01.2012 14:37 · Розділ: Краса і здоров'я

Нещодавно група шведських дослідників з медичної академії імені Сальгрена Гетеборзького університету (Швеція) в рамках проведення спеціального дослідження визначила лінію успішної поведінки в стоматологічному кабінеті. В результаті проведених робіт з'ясувалося, що страх перед дантистом можна легко подолати, жартуючи над медичним персоналом.

Поштовхом до проведення дослідження став той факт, що зубною фобією в різній мірі страждає близько половини шведського населення. Зрозуміло, що такий страх може стати причиною виникнення сильного стресу, вилившись у небажання відвідувати дантиста.

Осмотрите ближе стоматологическое оборудование, возможно страх вызывает именно жужжание бормашинки.

Отож для того, щоб дізнатися, як люди самі сприймають свій стоматологічний страх та як вони його долають, шведські вчені скористалися методом анкетування та інтерв'ю з дорослими пацієнтами. В результаті з'ясувалося, що велика частина опитаних, долаючи свій страх до та під час візиту до зубного лікаря, найчастіше намагаються заспокоїти себе одними й тими ж доводами: умовляють себе бути сильним, намагаються відволіктися, згадуючи різні цифри чи наспівуючи мелодію, певним чином дистанціюються від болю, уявляючи його чим-небудь іншим (приміром, онімінням), придумують свою власну молитву або ж уявляють себе в чудовому настрої після відвідин лікаря.

Пожартуйте над лікарем - і страх як рукою зніме
Пожартуйте над лікарем - і страх як рукою зніме

Результати дослідження доводять, що пацієнти, які мислять оптимістично, набагато краще та легше витримують процес лікування зубів та ходять до стоматолога регулярніше, ніж пацієнти з молитвами і катастрофічними думками", - розповіла Йенні Бернсон, один з авторів дослідження.

За її словами, окрім оптимістичного настрою, надзвичайно важливим фактором подолання страху в кабінеті стоматолога є гумор, за допомогою якого «ламаються психологічні бар'єри, пацієнт і стоматолог стають рівними, стрес знімається, що забезпечує створення приємної атмосфери». І, як результат, - успішне лікування.

Джерело: http://www.infomaniya.ru

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.