Харчові добавки: смачно чи смертельно? Автор: lesya · Опубліковано: 13.01.2012 12:36 · Розділ: Краса і здоров'я

Ще якихось два століття тому людство нічого не знало про харчові добавки. Однак з розвитком хімії різні хімічні сполуки почали додаватися до окремих продуктів харчування. Спершу харчові добавки були природними і натуральними, однак з часом їх майже повністю замінили синтетичні аналоги. Так, приміром, на початку ХХ століття харчові добавки активно використовувалися для випічки хлібобулочних виробів, однак найбільшого поширення ці сполуки отримали в другій половині минулого століття, коли особливого розповсюдження набули напівфабрикати.

Харчові добавки – а на сьогоднішній день їх відомо близько кількох сотень - простий і дешевий спосіб зробити продукт привабливим зовні, підсилити смак, а також – що важливо! – продовжити термін зберігання. До речі, спершу назви цих хімічних речовин писали на етикетках повністю, однак вони займали так багато місця, що вже у 1953 році у Європі фахівці вирішили замінити повні назви цих хімічних добавок однією буквою (індексом Е - від англ. Europe) з цифровими кодами. Ось так і виник сучасний е-код. В основі поділу харчових добавок - принцип дії. Отож всі харчові добавки діляться на:

• Е100 - Е182 Це барвники, які підсилюють колір продукту.

• Е200 - Е299 Консерванти, призначені для подовження терміну придатності продукту та стерилізуючі добавки для захисту від мікробів, грибків та бактеріофагів.

• Е300 - Е399 Антиокислювачі – ці хімічні речовини уповільнюють окислення; за дією схожі з консервантами.

• Е400 - Е499 Стабілізатори, призначені для забезпечення заданої консистенції продукції.

• Е500 - Е599 Емульгатори – їх використовують для підтримки однорідної суміші незмішуваних продуктів, приміром, води та олії.

• Е600 - Е699 Підсилювачі смаку та запаху.

• Е700 - Е899 ці номери зарезервовані.

• E900 - E999 Піногасники – ці хімічні речовини попереджають або знижують утворення піни.

Детальніше про е-коди ви можете прочитати на сайті http://alum-system.ru/

Серед найпоширеніших харчових добавок слід виокремити консерванти та антиокислювачі.

Що ми насправді їмо? (фото взято з сайту ua.newspark.net.ua)
Що ми насправді їмо? (фото взято з сайту ua.newspark.net.ua)

Консерванти і стабілізатори діють на кшталт антибіотиків. Консерванти «вбивають» все живе у продукті. Бактерії гинуть, в результаті чого продукти не псуються. Людина, яка складається з величезної кількості різноманітних клітин, від вживання консерванту, ясна річ, не загине, однак консерванти здатні накопичуватися до критичної маси за лічені роки. Результат - мутація різних органів, відмова життєво важливих систем людського організму, поява хронічних захворювань та навіть виникнення ракових пухлин. Масове споживання консервантів стало також причиною зупинки розкладання тіл померлих – це явище протягом останніх десяти років виявили на кладовищах у США, Канаді, Англії, Франції та Німеччині.

Дуже багато шкідливих добавок серед барвників, які зазвичай надають кольору газованій воді, солодощам, кольоровому морозиву. Їх використовують також при виробництві ковбасних виробів, їх досить у копченій рибі, шпротах, консервованому оселедці. Ці хімічні речовини можна виявити і в твердих сирах.

Виникає запитання: що ж робити? Насамперед, слід уважніше читати написи на етикетках. Адже якщо уважно все не прочитати, то преспокійно можна купити крохмаль зі смаком, запахом і кольором ковбаси. Зрозуміло, що деякі добавки шкідливі лише у великих кількостях, однак канцерогени мають властивість накопичуватися в організмі. І з часом ця кількість назбирається. І запам’ятайте: консерванти, які вбивають бактерії розкладання, врешті-решт почнуть вбивати ваші власні клітини…


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.