Яка залежність між хмарочосами і кризою? Автор: lesya · Опубліковано: 12.01.2012 18:30 · Розділ: Економіка

Виявляється, між хмарочосами і кризою існує певна залежність, приклади якої, за словами експертів, можна простежити всюди: від Емпайр-стейт-білдінг у Нью-Йорку, перед завершенням будівництва якого наступила Велика депресія, та до найвищого у світі хмарочоса Бурдж-Халіфа, зведеного якраз під дубайську кризу.

Таку тенденцію вдалося простежити аналітикам банку Barclays, які готують звіт про найвищі будівлі світу щорічно протягом останніх 12 років. Експерти попереджають, що на сьогоднішній день найбільше хмарочосів будується в Китаї. Окрім того, будівництво одразу 14 хмарочосів ведеться в Індії.

"Дуже часто зведення найвищих будівель є лише своєрідним проявом загального будівельного та хмарочосного буму, який відображає стрімке поширення нераціонального використання ресурсів і, як наслідок, - неминучу корекцію економічної ситуації", - твердять аналітики банку.

Фахівці пригадали, що навіть будівництво першого у світі хмарочоса - Еквітабл-лайф-білдінг - у 1873 році збіглося з п'ятирічною рецесією. А вже у 1912 будівлю знищили.

Будівництво хмарочосів збігається з кризою
Будівництво хмарочосів збігається з кризою

Також фахівці нагадують про зведення вежі Вілліс-тауер у Чикаго. Хмарочос, який донедавна був відомий під назвою Сірс-тауер, збудували ще в 1974 році - в самісінький розпал нафтової кризи, коли влада країни скасувала прив'язку американської валюти до золотого запасу країни.

Аалогічна ситуація трапилася і з вежами Петронас у Малайзії, закінчення будівництво яких у 1997 році збіглося з тяжким фінансовим становищем Азії.

А, приміром, будівництво вежі Федерація в Москві, яка повинна була стати найвищою будівлею Європи, навіть було призупинене через рецесію, яка якраз тоді розпочалася в Росії. На даний час будівництво вдалося відновити.

Такі своєрідні "збіги" змушують непокоїтися мешканців Лондона: у столиці Великобританії зараз завершується будівництво хмарочоса Шардена, який повинен стати найвищою будівлею Євросоюзу. Висота цього хмарочоса сягне 310 метрів.

Аналітики Barclays закликають виявляти особливу обережність інвесторам стосовно Китаю, де на сьогоднішній день іде зведення половини всіх споруджуваних у світі хмарочосів.

http://news.siteua.org

Джерело: http://news.siteua.org

Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.