Судний день наближається: без п'яти 12 Автор: lesya · Опубліковано: 12.01.2012 16:24 · Розділ: Суспільство

Цими днями хранителі так званого "годинника Судного дня" перевели "хвилинну" стрілку на позицію "без п'яти 12". А це означає, що сьогодні людство знову, як і колись, максимально наблизилося до небезпечної межі глобального катаклізму.

На цей раз причиною зміни позиції хвилинної стрілки стало загострення конфлікту на Близькому Сході, особливо, якщо враховувати потенційну небезпеку нанесення США та Ізраїлем нищівних ударів по атомних об'єктах Ірану.

Символічний годинник дає людству пять хвилин
Символічний годинник дає людству пять хвилин

Нагадаємо, що символічний "годинник Судного дня" встановлений в чиказькому університеті. А хранителі годинника переводять "хвилинну" стрілку назад-вперед в залежності від ситуації в світі. Зараз вона попрямувала на одну хвилину ближче до "півночі", тобто до глобальної катастрофи.

Це пояснюється тим, що на сьогоднішній день до граничного рівня загострилася ситуація на Близькому Сході. І тут ідеться не лише про події "арабської весни" та громадянську війну в Сирії. Тут маються на увазі також і плани Вашингтона спільно з Ізраїлем атакувати Іран, і погрози Тегерана блокувати Ормузьку протоку, через яку проходить транспорт з нафтою.

Окрім того, деякі політологи впевнені, що ескалація конфлікту на Близькому Сході може бути вигідною для Росії, адже війна проти Ірану спричинить зростання цін на нафту.

Однак вернімося до "годинника Судного дня". Нагадаємо, що вперше він пішов у 1947 році, а призначався цей механізм для наочного відображення загального напруження, викликаного ядерним протистоянням СРСР і США. Своєю будовою годинник більше нагадує барометр, аніж хронограф.

До речі, найближче до півночі (тобто до глобальної катастрофи) світ наблизився у 1953 році, коли дві наддержави відкрили для себе термоядерні можливості, а Франція та Великобританія суттєво поповнили свій "ядерний клуб". Тоді стрілки годинника показували "без двох хвилин" до півночі.

Найбільше полегшення світ відчув у 1991 році, коли розпався СРСР та було підписано домовленості про значне скорочення ядерних арсеналів. Тоді стрілка годинника віддалилася від 12 на цілих 17 хвилин.

З настанням XXI століття "годинник Судного дня" почав враховувати не лише загострення ядерної ситуації у світі, але й військові ситуації, різноманітні зміни клімату та інші глобальні виклики людству.

Джерело: http://www.point.ru

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.